2020-03-07 15:13:35

Stal Stalowa Wola bezbramkowo zremisowała z Błękitnymi Stargard

Stalówka bezbramkowo zremisowała z Błękitnymi (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Szymona Szydełko w daleką podróż jechali po pełną pule. Mecz jednak nie przyniósł goli, ale za to na Podkarpacie, zielono-czarni wrócą z punktem.

Wiesz, że rejestrując się w Fortunie wspierasz podkarpacieLIVE? Odbierz 20 zł, zakład bez ryzyka do 100 PLN i bonus do 1000 PLN!

Stal Stalowa Wola przed meczem była mocno podbudowana, bowiem region w który jechała ostatnio jej sprzyjał. Przyjezdni od pierwszych minut chcieli narzucić swoje warunki, jednak Błęktni Stargard na to nie pozwolili. Spotkanie było wyrównane, jednak po obu stronach brakowało konkretów.

Jednym i drugim nie można było odmówić zaangażowania. Stalówka w 15. minucie miała rzut wolny, po którym zakotłowało się w polu karnym. Ostatecznie jednak żaden z piłkarzy gości nie zdołał wbić piłki do siatki. Oba zespołu nadal atakowały, ale wynik się nie zmieniał.

Groźny pod bramką zielono-czarnych był Krystian Sanocki, który dwoił się i troił, aby pokonać Dawida Pietrzkiewicza. Pierwsza połowa przypominała typowy mecz walki, wobec czego nie było wielkiego zdziwienia, że po 45 minutach było 0-0.

Oba zespoły jednak liczyły na więcej. Błękitni drugą odsłonę rozpoczęli od mocnego uderzenia, a konkretnie uczynił tak Hubert Sadowski, lecz futbolówka odbiła się od poprzeczki. Po za tą jedną sytuacją, obraz gry nie uległ zmianie, a na boisku nadal było sporo walki.

Osoby śledzące wynik spotkania mogły sobie pomyśleć, że gdzieś to już widziały, a ponadto za drugie "żółto" wyleciał z boiska Szymon Jopek w 74. minucie. Błękitni poczuli szansę, jednak Stal postawiła na defensywę, aby chociaż wybronić ten jeden punkcik.

Ostatnie minuty spotkania były bardzo nerwowe, a sporo pracy miał Dawid Pietrzkiewicz, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Wynik cały czas był sprawą otwartą, jednak ostatecznie obie drużyny musiały zadowolić się punktem.

Błękitni Stargard: Sasiak – Szrek (76. Kompanicki), Ostrowski, Sadowski, Sitkowski, Theus, Krawczun, Gawron (58. Paczuk), Łysiak, Sanocki (70. Bochnak), Cywiński

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Mroziński, Jarosz, Witasik, Sobotka, Stelmach, Jopek, Szifer (59. Ciepiela), Chromiński (59. Zmorzyński), T. Płonka (87. Szczutowski), Fidziukiewicz (78. Kiercz)

Żółte kartki: Cywiński - Chromiński, Szifer, Ciepiela, Jopek, Sobotka

Czerwona kartka: Szymon Jopek (74-druga żółta)

Sędziował: Maciej Pelka (Poznań)