2020-02-27 08:55:00

Futsal: KF Stal Mielec z pierwszym miejscem, Adrian Nowak królem strzelców! [podsumowanie 10.kolejki]

Sezon 2 ligi futsalu na Podkarpaciu dobiegł końca. Adrian Nowak królem strzelców, zwycięzcą ligi KF Stal Mielec, KS Zaczernie Futsal Team kończy na drugim miejscu. Góral Tryńcza, GKS Zarzecze oraz Heiro II Rzeszów nadal będą grać w II lidze futsalu. Team Przeworsk będzie walczył o pozostanie w 2 lidze ze SPEC-em Łańcut oraz Eurobusem Przemyśl, którzy zwyciężyli w 3 lidze.

KS Zaczernie Futsal Team 7-4 KF Stal Mielec

W sobotnie popołudnie kibice mogli spodziewać się w Rzeszowie futsalu na najwyższym poziomie gdyż przyjechał mistrz obecnego sezonu, a mianowicie KF Stal Mielec, który podejmował mistrza poprzedniego sezonu KS Zaczernie FT. Dla miejscowych mecz był szczególnie ważny, gdyż przy zwycięstwie oraz przy odpowiednich wynikach innych drużyn mieli szansę na pozycję nr 2 w obecnej kampanii rozgrywkowej. I jak można było się spodziewać podopieczni Łukasza Tomczyka ruszyli na przyjezdnych i zaledwie po 6 minutach gry prowadzili głównie za sprawa błędów indywidualnych zawodników z Mielca 3:0. Pierwszą bramkę już w 2 minucie mecze zdobył Patryk Rusin, który świetnie przeczytał sytuację na parkiecie i po rajdzie przez pół boiska ominął bramkarza rywali i umieścił futbolówkę w siatce. Niespełna  minutę później najlepiej w polu karnym przeciwników zachował się Mateusz Wojtanowski zdobywając gola nr 2, a następnie swoje trafienie dołożył Łukasz Skowron, niestety dla drużyny z północnej części naszego województwa było to trafienie samobójcze. Gospodarze nie zamierzali składać broni i dołożyli kolejne dwa trafienie tuz przed przerwą autorstwa Jakuba Sroki oraz Adriana Nowaka.

Wynik 5:0 mógł robić wrażenie ale zespół Tomka Skowrona, który w mocno okrojonym składzie przyjechał do stolicy Podkarpacia zabrał się do odrabiania strat i zaczął grać swój Futsal co przełożyło się na 4 bramki w krótkim odstępie czasu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się sam trener drużyny gości Tomasz Skowron, który zdobył bramkę w dość charakterystycznej akcji swojego zespołu. Chwilę później na tablicy świetlnej widniał wynik 5:4, a bramki zdobywali Łukasz Skowron, który zrehabilitował się za trafienie samobójcze, ponownie swoją cegiełkę dołożył Tomek Skowron oraz Dawid Stypa zdobywając zdecydowanie najładniejszą bramkę tego spotkanie. W porę jednak ocknęli się gospodarze i zdołali odpowiedzieć dwoma golami. Ponownie trafia Patryk Rusin –tym razem przełamuje ręce bramkarza potężnym strzałem z dystansu i kolejne trafieni zapisuje na swoim koncie Adrian Nowak zdobywając swoją 22 bramkę w sezonie, pieczętując tym samym wynik spotkania, drugie miejsce w tabeli ligowej dla swojego zespołu oraz koronę króla strzelców II Podkarpackiej Ligi Futsalu.

KS Zaczernie Futsal Team: Paśko, Kaszuba, Blicharz – Rusin, Chmiel, Wojtanowski, Cieśla, R.Guzek, Nowak, Sokal, Sroka, Micał

KF Stal Mielec: Walczak – Wątróbski, T.Skowron, Ł.Skowron, Stypa, Szewc, Ryba

Góral Tryńcza 3-6 Heiro Rzeszów II

Wynik spotkania już w drugiej minucie otworzyli gospodarze za sprawą Rafała Jagodzińskiego. Na odpowiedź ze strony Heiro Rzeszów nie trzeba było jednak długo czekać bowiem sto dwadzieścia sekund później do remisu doprowadził Dawid Florian. Góral Tryńcza na prowadzenie ponownie wyprowadził na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Dawid Pigan, jednakże na przerwę to piłkarze z Rzeszowa schodzili z prowadzeniem po dwóch bramkach niezawodnego w tym dniu Dawida Floriana, który na listę strzelców wpisał się tuż przed końcem pierwszej części gry.

W drugiej połowie ponownie Heiro zaznaczyło swoją przewagę, tym razem za sprawą Maksyma Gąsiora, który dwie minuty po rozpoczęciu gry wpakował piłkę do siatki. Minutę później do bramki Górala drogę znalazł Łukasz Krawczyk. Na osiem minut przed końcem wynik starał ratować się Kacper Dadak, który wpisał się na listę strzelców, jednak wynik spotkania na 3-6 ustalił Maksym Gąsior.

źródło:futsal.heiro

Góral Tryńcza: Wiatr – Dadak, Jagodziński, Tołpa, Pigan, Duży, Mazur, Bury, Michalski, Luch

Heiro II Rzeszów:  Niemczyk - Krawczyk, Dzięgiel, Naumov, Florian, Sitek, Skalski, Matuszczak, Rodzinka, Gąsior, Głowacz

Futsal Team Przeworsk 8-6 GKS Zarzecze

BRAK RELACJI Z TEGO SPOTKANIA

Futsal Team Przeworsk: Motyka – Wojtas, Nikanovych, Salwach, Misiąg, Ostrowski, Fluda

GKS Zarzecze: Mikus – Dzimira, Dziedzic, Gaweł, Kondracki, Bukowy

Klasyfikacja strzelców:

22 – Adrian Nowak (KS Zaczernie Futsal Team)

18 – Dawid Pigan (Góral Tryńcza)

16 – Tomasz Skowron (KF Stal Mielec)

15 – Sebastian Pawlak (GKS Zarzecze)

13 – Łukasz Skowron (KF Stal Mielec)

11 - Dawid Bawor (Góral Tryńcza), Kacper Wątróbski (KF Stal Mielec), Łukasz Gaweł (GKS Zarzecze)

8 – Mateusz Wojtanowski, Bartłomiej Bać (KS Zaczernie Futsal Team)

7 – Patryk Tetlak, Maciej Ryba, Bartłomiej Miazga (KF Stal Mielec), Patryk Rusin (KS Zaczernie Futsal Team), Mateusz Kalin (Góral Tryńcza), Paweł Górak (Futsal Team Przeworsk)

6 – Bartłomiej Purcha (Góral Tryńcza), Arkadiusz Wielgosz (GKS Zarzecze), Patryk Broda, Andrij Nikanovych (Futsal Team Przeworsk)

Adrian Nowak został królem strzelców II ligi futsalu.

Udział w barażach wywalczyła sobie drużyna KF Stal Mielec.

O miejsce w II lidze powalczą: Futsal Team Przeworsk (spadkowicz II ligi), SPEC Łańcut (zwycięzca 3 ligi gr.Łańcut), Eurobus Przemyśl (zwycięzca 3 ligi gr.Jarosław)

GRATULUJEMY!

Rozgrywki zakończyły się ale my zapraszamy 7-8 marca 2020 do wzięcia udziału w Futsalowej Podkarpackiej Lidze Mistrzów w Cmolasie.