2020-02-22 20:18:04

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał na wyjeździe Elektrobud-Investment ZB Pruszków

Łańcucianie wygrali w Pruszkowie (fot. archiwum)
Ekipa Dariusza Kaszowskiego po ostatniej porażce u siebie, miała nienajlepsze nastroje. Żółto-czarni w Pruszkowie chcieli je poprawić i to im się udało.
Od początku spotkania to Rawlplug Sokół Łańcut był stroną przeważającą i widać w nim było sportową złość. Tą żółto-czarni potrafili przekuć w sukces, jednak Elektrobud-Investment ZB Pruszków cały czas próbował zbliżyć się do przyjezdnych.

Zespół dowodzony przez Dariusza Kaszowskiego robił jednak swoje i po pierwszej kwarcie wygrywał dziesięcioma punktami. Łańcucianie po krótkiej przerwie poszli za ciosem i podwyższyli swoje prowadzenie. Gospodarze dwoili się i troili, lecz do przerwy było 36-52.

Podopieczni Andrzeja Kierlewicza nie zamierzali się poddawać, wobec czego od początku włączyli piąty bieg. Pruszkowianie zaczęli odrabiać straty, a żółto-czarni zaczęli czuć ich oddech na plecach. Rawlplug Sokół Łańcut w końcówce mocniej przycisnął i po trzeciej kwarcie prowadził czteroma punktami.

Ostatnie dziesięć minut zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Tak też było, bowiem od początku obie ekipy szły cios za cios, wobec czego wynik był sprawą cały czas otwartą. Ostatecznie to żółto-czarni po meczu cieszyli się z wygranej.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Rawlplug Sokół Łańcut 80-88 (16-26, 20-26, 27-15, 17-21)

Elektrobud-Investment ZB Pruszków: Dalkowicz 2, Kierlewski 11, Szczypiński 18, Sobczak 13, Jankowski 0, Janik 20, Drewniak 2, Nieporęcki 5, Stawiak 9

Rawlplug Sokół Łańcut: Zaguła 14, Kulikowski 14, Karolak 13, Wieloch 9, Pawlak 4, Szymański 4, Klima 10, Sewioł 9, Ciechociński 9, Czerwonka 2

Sędziowali: Ewa Matuszewska, Krzysztof Krajewski, Michał Cieśla

Komisarz: Krzysztof Kołoszewski