2020-02-22 19:26:28

Niespodzianki nie było. Asseco Resovia przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Asseco Resovia pozostawiła dobre wrażenie w starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. (fot. Asseco Resovia)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Asseco Resovię 3-0, ale blamażu nie było. Siatkarze z Podkarpacia w każdym secie byli równorzędnym rywalem dla ekipy Mistrza Polski.
W pierwszym secie meczu pomiędzy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią toczyła się walka punkt za punkt. Gospodarze dopiero przy stanie 19-18 zdobyli cztery punkty z rzędu i stało się jasne, że pierwsza partia padnie łupem ZAKSY.

W drugi set lepiej weszli podopieczni Emmanuele Zaniniego. Siatkarze z Rzeszowa prowadzili już nawet 3-7, a później 6-9. Jednak w połowie drugiej partii ponownie przyśpieszyli gospodarze i ostatecznie wygrali 25-22.

W trzeciej odsłonie sobotniego meczu Plus Ligi siatkarze z Kędzierzyn-Koźle od początku kontrolowali przebieg seta. Wygrali 25-19, a w całym meczu 3-0. Najlepszym siatkarzem spotkania uznano Kamila Semeniuka.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 3-0 (25-20, 25-22, 25-19)