2020-02-22 15:25:46

Stal Stalowa Wola wysoko przegrała z Dzikami Warszawa

Stalówka (białe stroje) wysoko przegrała z liderem (fot. Radosław Kuśmierz)
Ekipa Bogdana Pamuły jest już pogodzona ze spadkiem klasę niżej. Zielono-czarni jednak chcieli się z dobrej strony pokazać na tle lidera tabeli.
Dziki Warszawa do Stalowej Woli przyjechały jak po swoje i od pierwszych minut zdominowały gospodarzy. Stal Stalowa Wola nie miała zbyt wiele do powiedzenia, a po ponad czterech minutach przegrywała już 0-19. W końcówce pierwszej kwarty podopieczni Bogdana Pamuły wzięli się w garść, jednak dystans do lidera nadal był spory.

Po krótkiej przerwie, Stalówka próbowała zniwelować straty, jednak ekipa z Warszawy była skuteczniejsza. Gospodarze próbowali jednak dotrzymywać kroku Dzikom, lecz na nic to się zdało, bowiem po drugiej kwarcie Stal przegrywała 32-54.

Zielono-czarni po zmianie stron nie mieli za dużo do powiedzenia i na parkiecie stalowowolskiego MOSiR-u dominował lider. Dziki z każdą minutą powiększały przewagę i ostatnia kwarta była już tylko formalnością. Goście jednak nie zamierzali się zatrzymywać i przez ostatnie dziesięć minut nadal atakowali. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 62-106.

ZKS Stal Stalowa Wola - Dziki Warszawa 62-106 (13-28, 19-26, 18-28, 12-24)

ZKS Stal Stalowa Wola: Gazarkiewicz 2, Andreasik, Buczek 5, Bednarz. Pietras 7, Tabor 4, Łabuda 5, Nowik 25, Wojtanowicz 4, Siembida 2, Jadaś 8

Dziki Warszawa: Holnicki-Szulc, Wojtyński 13, Marchoff 9. Szemieta 10, Tokarski 7, Czosnowski 2, Gospodarek 16, Dębski 19, Koźluk 12, Glabas 15, Hałas 3

Sędziowali: Mariusz Krzewiński, Sebastian Kotowski

Komisarz: Andrzej Protasiewicz