2020-02-16 20:48:44

Miasto Szkła Krosno pokonało Górnik Trans.eu Wałbrzych

Krośnianie (białe stroje) przełamali złą passę (fot. Dariusz Błażejowski)
Podopieczni Marcina Radomskiego po środowej porażce mieli nienajlepsze nastroje. Dziś krośnianie chcieli się przełamać i zrealizowali swój cel w świetnym stylu.

Początek spotkania był dość wyrównany, jednak to Miasto Szkła Krosno prowadziło. Górnik Trans.eu Wałbrzych starał się dotrzymywać kroku, choć gospodarze kontrolowali wynik. Ekipa Marcina Radomskiego nie pozwalała na zbyt wiele drużynie z województwa dolnośląskiego.

Po krótkiej przerwie, obraz gry nie uległ zmianie, a obie drużyny toczyły wyrównany bój. Lepsi nadal byli jednak krośnianie, którzy w samej końcówce drugiej części spotkania, odskoczyli jeszcze bardziej. Mecz sam się jednak nie wygra i spadkowicz z Energa Basket Ligi w trzeciej kwarcie nadal dominował.

Gospodarze prezentowali się bardzo dobrze, wobec czego ostatnia część spotkania zdawała się być formalnością. Górnik jednak nie dawał za wygraną i cały czas próbował minimalizować dystans. Krośnianie dobrze rzucali za trzy punkty i to okazało się kluczem do ich sukcesu.

Miasto Szkła Krosno - Górnik Trans.eu Wałbrzych 94-78 (18-12, 28-22, 20-10, 28-34)

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 9, Ciesielski 15, Smarzy, Spała 7, Czujkowski 22, Śpica 14, Jasiński 10, Ziółko, Dymała 13, Waliciszewski, Żmudzki 4, Ratajczak 0

Górnik Trans.eu Wałbrzych: Pieloch 15, Zywert 0, Durski 7, Kamiński 22, Wróbel 0, Jakóbczyk 11, Koperski 0, Podejko 4, Kulka 17, Ratajczak 2

Sędziowali: Arkadiusz Wojna, Bogna Podkowińska, Michał Cieśla

Komisarz: Wiesław Nowakowski