2020-02-12 23:19:01

Miasto Szkła Krosno poległo z Timeout Polonią 1912 Leszno

Spadkowicz z Energa Basket Ligi (białe stroje) poległ w Lesznie (fot. Dariusz Błażejowski)
Ekipa z Krosna przechodzi obecnie kryzys. Zespół dowodzony przez Marcina Radomskiego liczył na przełamanie, ale niestety musiał obejść się smakiem. Podróż na Podkarpacie nie będzie radosna.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Timeout Polonii 1912 Leszno, która od pierwszych minut była stroną przeważającą. Miasto Szkła Krosno, próbowało odrobić stratę i pójść śladami Rawlplug Sokoła Łańcut. To im się poniekąd udało i po pierwszej kwarcie dystans wynosił zaledwie trzy oczka.

Po krótkiej przerwie, spadkowicz z Energa Basket Ligi chciał pójść za ciosem, jednak to gospodarze byli konkretniejsi i to oni przejęli inicjatywę. Ekipa z Leszna szybko odskoczyła podopiecznym Marcina Radomskiego. Krośnianie w końcówce mocniej przycisnęli, jednak do przerwy przegrywali aż trzynastoma punktami.

Przyjezdni po zmianie stron nie poddawali się, jednak balast punktowy widocznie przeszkadzał. Zespół z Krosna dwoił się i troił, jednak ekipa Tomasza Jagiełki cały czas utrzymywała spokojną przewagę punktową. Ostatnie dziesieć minut dało cień szans na wygraną.

Miasto Szkła Krosno błyskawicznie wzięło się do roboty i próbowało nawiązać walkę. W pewnym momencie goście zbliżyli się na dwa punkty. To widocznie podrażniło zespół z Leszna, który w końcówce zachował koncentrację i ostatatecznie cieszył się po meczu z wygranej.

Timeout Polonia 1912 Leszno - Miasto Szkła Krosno 79-71 (23-20, 26-16, 16-20, 14-15)

Timeout Polonia 1912 Leszno: Sączewski 6, Samolak, Trubacz 14, Sanny 0, Chanas 23, Milczyński 6, Krawczyk, Sirijatowicz 13, Jodłowski 7, Pabian 10

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 14, Ciesielski 7, Smarzy, Spała 3, Czujkowski 7, Śpica 10, Jasiński 6, Ziółko, Dymała 9, Walciszewski, Żmudzki 11, Ratajczak 4

Sędziowali: Marek Januszonek, Radosław Szagun, Mirosław Wysocki

Komisarz: Dariusz Konecki