2020-02-04 16:02:38

Kryzysu ciąg dalszy! Asseco Resovia przegrała z czerwoną latarnią ligi

foto. Asseco Resovia
Asseco Resovia rozegrała pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Wojciecha Serafina. Nie zakończył on się udanie dla rzeszowian, którzy kontynuują złą passę, przegrywając z BKS Visłą Bydgoszcz 2:3.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, obie ekipy nie szczędziły sobie siły. W drużynie BKS Visły Bydgoszcz oglądaliśmy świeżo sprowadzonych zawodników: Michała Masnego i Michała Filipa. Warto dodać, że atakujący to były zawodnik Asseco Resovii. Mimo zaciętej walki stroną przeważającą byli bydgoszczanie, którzy wykorzystali nieporadność w zagrywce rzeszowian i wygrali pierwszą partię 26:24.

W drugiej odsłonie obudzili się podopieczni Wojciecha Serafina, którzy lepiej grali w bloku i serwisie. To zaowocowało szybko zdobytą przewagą, którą udało dowieźć się do końca. Kropkę nad i postawił dawny kapitan Alek Achrem, który zakończył seta asem serwisowym.

Kolejna partia miała podobny przebieg do pierwszej - obie ekipy nie mogły zyskać większej przewagi. Na boisku było sporo niedokładnej gry i błędów. Ostatecznie lepiej końcówkę wytrzymali rzeszowianie, którzy cieszyli się z triumfu w tym secie.

Czwarty set rozgrywany był pod dyktando gości, świetnie w ataku grał Michał Filip, dobrze blok gubił Masny, a do Resovii wróciły stare demony - sporo niedokładności w grze, koszmarne błędy na zagrywce i wiele innych czynników doprowadziło do tego, że w Bydgoszczy mieliśmy tie-breaka.

W nim górą okazali się gospodarze, którzy wykazali się niesamowitą wolą walki i nieustępliwością. Po ataku Jakuba Peszko (kolejnego wychowanka Resovii) siatkarze Visły wpadli w szał radości i można powiedzieć, że złapali drugi oddech w tym sezonie. Dla zawodników z Rzeszowa była to 12 porażka w tym sezonie.

BKS Visła Bydgoszcz 3:2 Asseco Resovia

(26:24, 18:25, 22:25, 25:19, 15:12)

MVP: Michał Filip

Składy zespołów:

BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka (10), Woch (7), Quiroga (10), Peszko (18), Masny (3), Filip (30), Szymura (libero) oraz Gryc, Gil, Urbanowicz, Siwczyk, Bonisławski (libero)

Asseco Resovia: Kosok (4), Lemański (18), Komenda (1), Hoag (16), Bartman (23), Marechal (7), Perry (libero) oraz Krulicki, Shoji (1), Achrem (1), Buszek, Schulz (1), Mariański (libero)