2020-02-02 20:02:20

Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z AZS UW Warszawa

Stalówka ambitnie walczyła w Warszawie (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Bogdana Pamuły całkiem nieźle zaprezentowali się w Warszawie. Niestety nie przyniosło to wygranej i zielono-czarni nadal pozostają bez wygranej.

Mecz lepiej rozpoczął AZS UW Warszawa, jednak Stal Stalowa Wola szybko wyrównała, a po chwili poszła za ciosem. Przyjezdni prezentowali się bardzo dobrze, jednak akademicy cały czas starali się dotrzymywać kroku podkarpackiej ekipie.

Stalówka cały czas atakowała i na krótką przerwę schodziła z trzema punktami zysku. Kolejne dziesięć minut nie było już tak dobre, a gospodarze szybko odrobili stratę, by następnie odskoczyć zielono-czarnym. Przyjezdni próbowali nawiązać walkę, jednak nie przyniosło to oczekiwanego skutku.

Po zmianie stron, Stal próbowała odwrócić losy meczu, jednak balast punktowy stanowił pewien problem. Gospodarze cały czas utrzymywali przewagę w okolicy dziesięciu oczek. Ostatnia kwarta była już formalnością, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 80-69. Należy jednak pochwalić podopiecznych Bogdana Pamuły za ambitną walkę.

KK AZS UW Warszawa - ZKS Stal Stalowa Wola 80-69 (21-24, 23-10, 17-18, 19-17)

KK AZS UW Warszawa: Nagodziński 3, Jaremkiewicz 4, Tchernev-Rowland 0, Baczyński 2, Mościcki 0, Kus 9, Stopierzyński 16, Kajka 9, Miłak 15, Falkowski 0, Sarnacki 14, Zapert 8

ZKS Stal Stalowa Wola: Gazarkiewicz 8, Andreasik 0, Buczek 12, Bednarz, Pietras 2, Tabor 7, Łabuda 12, Nowik 9, Wojtanowicz 8, Jadaś 11

Sędziowali: Arnauld Kom Njilo, Tomasz Seferyński

Komisarz: Jakub Kosowski