2020-02-02 17:50:00

Developres SkyRes Rzeszów ograł na wyjeździe Chemik Police!

Chemik Police przegrał po raz pierwszy w tym sezonie. Katem policzanek okazał się Developres Rzeszów. (fot. Developres Rzeszów)
Developres SkyRes Rzeszów pokonał na wyjeździe Chemik Police. Rzeszowianki odwróciły losy rywalizacji ze stanu 0-2! Jest to pierwsza porażka ekipy z Polic w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

Developres Rzeszów od początku meczu wyglądał na ekipę zmotywowaną, aby zrewanżować się za porażkę na własnym parkiecie ekipie Chemika Police. Rzeszowianki objęły prowadzenie na początku pierwszego seta, ale jednak górą okazały się gospodynie. Chemik wygrał 25-21.

Druga partia to zdecydowana przewaga siatkarek z Polic, które w końcówce drugiego seta nieco roztrwoniły przewagę, ale ostatecznie wygrały tę partię do 19. W trzecim secie podopieczne Stephana Antigi wyszły zmotywowane jak nigdy. Długą serią na zagrywce popisała się Katarzyna Zaroślińska-Król i przyjezdne wygrały 25-14.

Czwarty set również lepiej rozpoczęły siatkarki z Rzeszowa. Uzyskały przewagę na początku, którą kontrolowały do końca i w tej partii ograły Chemika Police do 18. W tie-breaku nadal podopieczne Ferhada Akbasa były w letargu. Developres Rzeszów wykorzystał tę niemoc gospodyń wygrał decydującego seta 15-8 i w całym meczu rzeszowianki triumfowały 3-2.

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 2-3 (25:21, 25:19, 14:25, 18:25, 8:15)