2020-01-13 16:47:45

Miasto Szkła Krosno po dogrywce przegrało z Weegree AZS Politechnika Opolska

Krośnianie przegrali w Opolu (fot. Dariusz Błażejowski)
Zespół dowodzony przez Marcina Radomskiego dzielnie walczył w meczu wyjazdowym. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, a zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka.

Miasto Szkła Krosno doskonale rozpoczęło wyjazdowe starcie z Weegree AZS Politechnika Opolska, a skutecznością błysnął Marcin Dymała. Miejscowi jednak nie zamierzali odpuszczać i dość szybko odroblili straty.

Dobra gra opolan, sprawiła że niedługo po tym był remis. Końcówka pierwszej kwarty była już jednak pod dyktando podopiecznych Marcina Radomskiego. Krośnianie odskoczyli gospodarzom i do przerwy prowadzili dziewięcioma punktami.

Obraz gry w drugiej kwarcie pozostał identyczny i to cały czas spadkowicz z Energa Baskiet Ligi przeważał. Niestety w ostatnich minutach drugiej części gry ta przewaga zaczęła topnieć. Ostatecznie ta zakończyła się wynikiem 38-47.

Po zmianie stron mecz był wyrównany, a obie drużyny starały się iść cios za cios. Przyjezdni musieli cały czas mieć się na baczności, jednak przez dłuższy okres czasu trzeciej kwarty, krośnianie spokojnie trzymali dystans. Zmiana nastąpiła w ostatnich minutach, kiedy to zespół dowodzony przez Rafała Knapa doprowadził do wyrównania.

Miejscowi złapali wiatru w żagle, jednak krośnianie nie zamierzali wracać do domu z pustymi rękami. Czwartą kwartę podopieczni Marcina Radomskiego rozpoczęli wręcz doskonale, a wraz z upływem czasu przewaga rosła. Na niespełna dwie minuty wynosiła ona sześć oczek.

Niestety krośnianie nie zdołali postawić przysłowiowej kropki nad "i", co brutalnie wykorzystał zespół z Poznania. Ten najpierw doprowadził do wyrównania, a w dogrywce zrobił swoje i pokonał Miasto Szkła Krosno.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Miasto Szkła Krosno 104-101 (16-25, 22-22, 25-16, 22-22, 19-16)

Weegree AZS Politechnika Opolska: Ochońko 12, W. Leszczyński 16, Krzywdziński 12, Skiba 20, Kaczmarzyk, Wilk, M. Leszczyński 0, Załucki 9, Cichoń 12, Dawdo 4

Miasto Szkła Krosno: Spała 8, Czujkowski 25, Śpica 7, Żmudzki 10, Dymała 36, Oczkowicz 4, Ciesielski 9, Kasiński, Smarzy 0, Walciszewski 0, Kasiński 2

Sędziowali: Rafał Zuchowicz, Jacek Litawa, Mirosław Wysocki

Komisarz: Bartłomiej Wojdak