2020-01-07 20:45:23

Futsal: 1/32 finału PP dla Zaczernie Futsal Team!

Po wygranym pojedynku Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim przyszedł czas na 1/32 finału, a w niej bez niespodzianek. KS Zaczernie Futsal Team bez problemów poradził sobie z rywalem i dostarczył widzom wiele emocji.

Worek z bramkami otworzył się już w 2 minucie. Piłkę przejął Bartłomiej Bać, bezbłędnie podał do Mateusza Wojtanowskiego i 1:0! Chwilę później po dobrej akcji całego zespołu Adrian Nowak umieszcza piłkę w bramce. Pod koniec pierwszej części spotkania swoim firmowym długim podaniem popisał się Dawid Kaszuba. Adrianowi Nowakowi pozostało umieścić piłkę w pustej bramce co uczynił bez żadnego problemu. Po pierwszej połowie 3:0 dla gospodarzy.

Druga połowa obfitowała w grad bramek i sporo emocji. Walka była dość zacięta.
Na wejście szybko wynik podwyższyło Zaczernie za sprawą Roberta Guzka, który ładnym uderzeniem ulokował piłkę między słupkami. Nowiny powoli zaczynały odrabiać straty, Kamil Jeleń mocnym strzałem pokonał Wojciecha Paśko a dwie minuty później Adrian Pater wpisał się na listę strzelców. Błąd Nowin wykorzystał Bartłomiej Bać trafiając do pustej bramki. Szybka odpowiedź gości i kolejny gol tym razem w wykonaniu Andrzeja Musiała. Dobrze przeczytane podanie przez Bartłomieja Bacia, uderzenie z połowy boiska i już było 6-3 dla Zaczernia!

Gdy na trybunach emocje opadły… Na listę strzelców wpisał się Dawid Guzek, który pokazał Dawidowi Kaszubie jak się strzela z bramki do bramki rywala – zdobywając przy tym gola.
Nowiny wcale nie chciały odpuścić, błąd w obronie wykorzystał Kamil Jeleń i ponownie pokonał bramkarza gospodarzy. Szybka akcja, dobre podanie Michała Chmiela i Jakub Sroka bez problemu trafił w bramkę. Świetną partię rozgrywał Kamil Jeleń który zdobył kolejne dwa gole dla swojej drużyny. Małe zamieszanie pod bramką gości wykorzystał Robert Guzek, który idealnie przyłożył nogę umieszczając piłkę pomiędzy słupkami. Trzy minuty przed końcem, Patryk Rusin przejął piłkę i ze spokojem uderzył do pustej bramki. W 39. Minucie piłka odbiła się od Rafała Witkowskiego i trafia do bramki strzeżonej przez Kaszubę. Na koniec spotkania Mateusz Wojtanowski ładnie przełożył piłkę na lewą nogę, pokonując zawodnika gości i tym samym ustalił wynik na 11-7 dla Zaczernia.

Drużyna GKS Ekom Invex Remedies Nowiny zdecydowały się że przez większość spotkania będą grać z lotnym bramkarzem, dzięki temu dużo goli trafiało do pustej bramki gości.

Warto wspomnieć, że obaj bramkarze KS Zaczernie Futsal TeamWojciech Paśko oraz Dawid Kaszuba rozegrali świetne zawody i otrzymali wiele zasłużonych pochwał.

KS Zaczernie Futsal Team 11-7 GKS Ekom Invex Remedies Nowiny

1:0 - Mateusz Wojtanowski (2’)
2:0 - Adrian Nowak (6’)
3:0 - Adrian Nowak (20’)
4:0 - Robert Guzek (21’)
4:1 - Kamil Jeleń (23’)
4:2 - Adrian Pater (25’)
5:2 - Bartłomiej Bać (26’)