2020-01-05 13:01:46

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Księżaka Łowicz

Żółto-czarni pokonali Księżaka (fot. archiwum)
Udanie nowy rok na pierwszoligowych parkietach rozpoczęli żółto-czarni. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego wygrali i są na trzecim miejscu w tabeli.

Spotkanie od początku było wyrównane, choć Księżak Łowicz pokazał pazur. Rawlplug Sokół Łańcut był jednak czujny i to mu się opłaciło, bowiem w ostatnich pięciu minutach odskoczył rywalowi. To widocznie podbudowało miejscowych, którzy z kopyta weszli w drugą kwartę.

Zespół dowodzony przez Dariusza Kaszowskiego włączył piąty bieg i zdominował ekipę z wojejwództwa łódzkiego. Księżak w ostatnich pięciu minutach postraszył łańcucian i przewaga wynosiła już tylko pięć punktów. Sokół dzielnie się trzymał i do przerwy to on wygrywał w stosunku 41-35.

Podopieczni Michała Spychały świetnie oddawali rzuty za trzy, wobec czego żółto-czarni musieli mieć się cały czas na baczności. Mecz był czały czas wyrównany, a łańcucianie dwoili się i troili, aby uzyskać sensowną przewagę. Księżak jednak bez wahania używał swojej broni, wobec czego przewaga wynosiła tylko siedem oczek.

Nudy nie było, a czwarta kwarta zapowiadała się bardzo ciekawie. Tak też było, jednak łańcucianie rozgrywali świetne zawody, oddając bardzo dużo rzutów za dwa punkty. Determinacja opłaciła się, wobec czego Rawlplug Sokół Łańcut mógł cieszyć się z wygranej.

Rawlplug Sokół Łańcut - KS Księżak Łowicz 88-79 (18-13, 23-22, 28-27, 19-17)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 11, Kulikowski 6, Karolak 18, Wieloch 21, Pawlak 4, Szymański 8, Klima 8, Noga, Ciechociński 8, Czerwonka 4

KS Księżak Łowicz: Samsonowicz 2, Robak 32, Stopierzyński 13, Gładki 0, Włuczyński 0, Grod 16, Tradecki 2, Świderski 3, Czyż 6, Ratajczak 5

Sędziowali: Arkadiusz Wojna, Jakub Adameczek, Krzysztof Krajewski

Komisarz: Wiesław Nowakowski