2019-12-15 11:35:35

Miasto Szkła Krosno pokonało Energę Kotwica Kołobrzeg

Krośnianie pokonali zespół z Kołobrzegu (fot. Dariusz Błażejowski)
Spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej, cały czas wierzy w powrót. Krośnianie pokonali pokonali zespół z województwa zachodniopomorskiego.

Początek meczu pomiędzy Miastem Szkła Krosno a Energą Kotwica Kołobrzeg był bardzo wyrównany, a obie drużyny szły cios za cios. Wynik utrzymywał się cały czas na styku, jednak w końcówce pierwszej kwarty to gospodarze mocniej przycisnęli i prowadzili pięcioma punktami.

Przyjezdni na drugie dziesięć minut, wyszli mocno zmotywowani i szybko odrobili stratę. Od tej pory mecz był wyrównany, a podopieczni Marcina Radomskiego chcieli jak najszybciej odrobić straty. To niestety im się nie udało, a na dodatek w końcówce drugiej części meczu, zespół z województwa zachodniopomorskiego powiększył swoją przewagę.

Krośnianie byli w sytuacji beznadziejnej, jednak nie zamierzali się zamartwiać i poprostu robili swoje. Spadkowicz z Energa Basket Ligi powoli odrabiał straty, aż w końcu przegrywał już tylko czterema punktami. Ostatnie dziesięć minut zapowiadało się pasjonująco.

Gospodarze zmobilizowali się i tak jak w poprzedniej kwarcie, powoli odrabiali straty. Ostatnie pięć minut Miasto Szkła Krosno zagrało koncertowo, a w ostatnich sekundach tak dokręciło śrubę, że ostatecznie wygrało z przewagą siedmiu punktów.

Miasto Szkła Krosno - Energa Kotwica Kołobrzeg 98-91 (26-21, 16-30, 27-13, 29-17)

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 12, Ciesielski 2, Smarzy 0, Spała 11, Czujowski 6, Śpica 19, Ziółko, Dymała 16, Walciszewski 0, Żmudzki 10, Kasiński 22

Energa Kotwica Kołobrzeg: Kruszczyński 5, Stanios 12, Bodych 9, Walda, Madray 18, Strzępek, Dłoniak 23, Janczak 2, Wróbel 20, Grudziński 2

Sędziowali: Marek Czernek, Michał Szybisty, Michał Cieśla

Komisarz: Krzysztof Kołoszewski