2019-12-09 15:00:06

Futsal: Podkarpacki Puchar Polski rozstrzygnięty, KS Zaczernie Futsal Team obronił tytuł!

W ubiegły weekend w Tryńczy odbył się turniej  "Final Six" rozgrywek Puchary Polski na szczeblu wojewódzkim. W turnieju wzięło udział sześć drużyn: KS Zaczernie Futsal Team, Góral Tryńcza, Eurobus Przemyśl, Futsal Team Przeworsk, KF Stal Mielec oraz GKS Zarzecze.

Turniej rozpoczął się losowaniem par, które podzielono na dwie grupy A i B.

Futsal Team Przeworsk 2:5 GKS Zarzecze

Arsen Horsu, Carlos Alverez - 2x Raba Bartłomiej, Pawlak Sebastian, Gaweł Łukasz, Gliniak Bartłomiej

Eurobus Przemyśl 4:0 KF Stal Mielec

2x Błaszczyk Mariusz, Rudnicki Łukasz, Modny Paweł

KS Zaczernie Futsal Team 8:3  Futsal Team Przeworsk

3x Nowak Adrian, 2x Chmiel Michał, Bać Bartłomiej, Sroka Jakub, Kaszuba Dawid – Broda Patryk, Horsu Arsen

Góral Tryńcza 1:5  Eurobus Przemyśl

Pigan Dawid – 2x Błaszczyk Mariusz, Kiełbowicz Damian, Rudnicki Łukasz, Wanat Mateusz

KS Zaczernie Futsal Team 7:4 GKS Zarzecze

2x Bać Bartłomiej, 2x Sroka Jakub, Guzek Dawid, Wojtanowski Mateusz, Chmiel Michał – 2x Pawlak Sebastian, Gil Radosław, Gil Arkadiusz

Góral Tryńcza 2:4 KF Stal Mielec

Purcha Bartłomiej, Bawor Dawid - Ryba Maciej, Miazga Bartłomiej, Dopart Mateusz, Wątróbski Kacper

Półfinał II / KS Zaczernie Futsal Team 4:3 KF Stal Mielec

Spotkania KS Zaczernie Futsal Team z KF Stal Mielec należą bez wątpienia do najciekawszych pojedynków.

Wynik spotkania otworzył Mateusz Wojtanowski, który po dobrym dograniu od Bartłomieja Bacia bez problemów trafił do siatki. Dwie minuty później wynik próbował wyrównać Bartłomiej Miazga ale Wojciech Paśko nie dał się zaskoczyć. Na 3. Minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Dawid Guzek dograł dobrą piłkę do brata, a Robert przyłożył nogę i podwyższył wynik na 2:0. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców próbowali się wpisać: Bartłomiej Bać oraz Michał Chmiel ale bezskutecznie.

Druga połowa spotkania zaczęła się w większości od ataków Zaczernia. W 10. Minucie meczu Bartłomiej Miazga ponownie próbował pokonać bramkarza Zaczernia, tym razem Dawid Kaszuba stanął na wysokości zadania i bez problemów poradził sobie z rywalem. Chwile później indywidualną akcją zakończoną ładnym strzałem popisał się Adrian Nowak. Sześć minut przed końcem Mielec zaczyna odrabiać straty, pierwszy gol dla Stali zdobył Maciej Ryba. W 20. Minucie Stal Mielec wprowadza lotnego bramkarza, zamykając Zaczernie na własnej połowie i dobrze to wykorzystuje Tomasz Skowron oraz Bartłomiej Miazga. Bramkę na wagę awansu do finału dla KS Zaczernie Futsal Team zdobywa Maciej Micał.

Wojtanowski Mateusz, Guzek Robert, Nowak Adrian, Micał Maciej – Ryba Maciej, Skowron Tomasz, Miazga Bartłomiej

Półfinał I / GKS Zarzecze 2:2 Eurobus Przemyśl (rzuty karne 5:4)

Ciężka przeprawa czekała Eurobus Przemyśl z GKS Zarzecze. Obie drużyny wyszły dobrze zmotywowane przez swoich trenerów, każda z nich chciała wygrać to.

Worek z bramkami otworzył dopiero w drugiej połowie zespół z Zarzecza, który za sprawą Łukasza Gawła zdobył pierwszego gola. Długo nie musieli czekać na wyrównanie, 2 minuty później Mateusz Wanat ładnie przerzucił piłkę nad Andrzejem Mikusem. Kolejna bramka dla Eurobusu Przemyśl i ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Wanat, tym razem piękne trafienie w samo okienko bramki. W ostatnich sekundach spotkania, trener Zarzecze wziął sprawy w swoje ręce, Sebastian Pawlak daje wyrównanie swojej drużynie. Koniec spotkania, obie drużyny przystąpiły do rzutów karnych.

Gaweł Łukasz, Pawlak Sebastian – 2x Wanat Mateusz

Rzuty karne: Gliniak Bartłomiej(), Raba Bartłomiej(), Pawlak Sebastian(), Mikus Andrzej(), Gil Arkadiusz(), Gil Radosław(), Gaweł Łukasz() – Modny Paweł(), Rudnicki Łukasz(), Wanat Mateusz(), Kazek Krystian(), Błaszczyk Mariusz(), Harłacz Tomasz(), Gorczyca Rajmund()

Finał / KS Zaczernie Futsal Team 3:2 GKS Zarzecze

W finale było sporo walki, kontrowersji i motywacji do zdobycia pierwszego miejsca jak przystało na mecze z udziałem KS Zaczernie Futsal Team, a przeciwnikiem ich był GKS Zarzecze.

Wynik otworzył Jakub Kubas, który wykorzystał wyjście bramkarza Zaczernia i trafia na 1:0. 3 minuty do końca pierwszej połowy i rzut wolny dla Zaczernia wykonywał Bartłomiej Bać, który dograł do Adriana Nowaka a ten wyrównuje wynik spotkania.

Druga połowa była nieco bardziej nerwowa. W 17. Minucie spotkania niesportowym zachowaniem wykazał się Bartłomiej Raba, niestety sędzia nie wyciągnął konsekwencji. Dwie minuty później ładnym strzałem popisał się Arkadiusz Gil. Zaczernie znów wyrównało tym razem za sprawą Bartłomieja Bacia który pięknym strzałem z lewej nogi pod poprzeczką nie daje szans Andrzejowi Mikusowi. Trzy minuty przed końcem sędziowie „przespali” faule Zaczernia i w ciągu sekundy z 1 zrobiło się 3 faule, a chwilę później Zarzecze wykonywało rzut karny przedłużony, egzekutorem tego był Bartłomiej Raba ale Dawid Kaszuba nie miał problemu z obroną. Ostatnia akcja tego pojedynku należała do Patryka Rusina, który dostał idealną piłkę pod nogi od Dawida Kaszuby i daje zwycięstwo swojej drużynie. Po wznowieniu gry z rzutu rożnego, na 3 sekundy przed końcem sędzia nie wznowił czasu, przez co mecz trwał  dodatkowe kilka sekund.