2019-12-05 10:59:00

Developres SkyRes Rzeszów grę w Pucharze CEV rozpoczął od zwycięstwa!

Podobne tematy Puchar CEV siatkówka kobiet
Katrzyna Zaroślińska-Król uratowała Developres SkyRes Rzeszów. (fot. Developres Rzeszów)
Developres SkyRes Rzeszów wygrał 3-2 w meczu pierwszej rundy Pucharu CEV z ASPTT Mulhouse Volleyball. MPV spotkania została uznana Katarzyna Zaroślińska - Król.

Developres Rzeszów wygrał pierwszego seta meczu z ASPTT Mulhouse Volleyball 26-24. Od początku tej partii była wymiana punkt za punkt. Jeśli któryś zespół odskoczył na dwa-trzy punkty przewagi drugi chwilę później to odrabiał. Ostatecznie po grze na przewagi pierwszy set padł łupem gospodyń.

Początek drugiej partii należał zdecydowanie do ekipy prowadzonej przez Stephana Antigę. Siatkarki Developresu Rzeszów osiągnęły przewagę pięciu punktów (15-10), którą kontrolowały aż do stanu 18-14. Później jednak ich gra się zacieła. Przestój wykorzystały podopieczne Francoisa Salvagniego i wygrały w tej partii 25-23.

Przestój w grze rzeszowianek widoczny był również w trzeciej partii. Ekipa z Francji powiększała swoją przewagę aż do stanu 16-11. Wówczas na zagrywce pojawiła się Magdalena Hawryła. Środkowa Developresu Rzeszów osiem razy wykonywała swoją zagrywkę, a wynik na tablicy odmienił się na 19-16 dla gospodyń. Podopieczne Antigi utrzymały koncentrację i wygrały 25-22.

Czwarty set padł łupem siatkarek ASPTT Mulhouse, które już na początku wyszły na prowadzenie 8-3. Później tylko kontrolowały przebieg seta i doprowadziły do tie-breaka. W międzyczasie Antiga zmienił rozgrywającą. Natalie Valentin-Anderson na Annę Kaczmar i jak się później okazało była to słuszna decyzja.

W decydującej partii Developres SkyRes Rzeszów nie dał szans drużynie z Francji. Gospodynie grały konsekwentnie i wygrały zasłużenie 15-7, a w całym meczu 3-2. MVP spotkania została uznana Katarzyna Zaroślińska-Król, która zdobyła 32 punkty, w tym 11 po kontrze.

Developres SkyRes Rzeszów - ASPTT Mulhouse Volleyball 3-2 (26-24, 23-25, 25-22, 20-25, 15-7)