2019-12-01 14:12:44

Zabójcze 3 minuty Znicza zadecydowały! Apklan Resovia porażką kończy rundę jesienną

foto. Apklan Resovia
Porażką 1:2 ze Zniczem Pruszków, kończą rok 2019 piłkarze Apklan Resovii. Wynik meczu mógł być inny, jednak zabrakło skuteczności. Jedyną bramkę dla zawodników Szymona Grabowskiego zdobył Grzegorz Płatek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze Apklan Resovii, którzy mieli okazje na pokonanie Piotra Misztala, jednak nie udało wykorzystać się sytuacji sam na sam.

Sporo stałych fragmentów oglądaliśmy w pierwszej połowie, jednak żadnej drużynie nie udało się go zamienić na bramkę i do szatni obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugich 45. minutach działo się o wiele więcej, bo 10 minut po gwizdku sędziego, Karol Nojszewski strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, pokonał Wojciecha Daniela.

Pasiaki mogły szybko odpowiedzieć, ale uderzenie Szymona Fereta obronił bramkarz Znicza. Gospodarze poszli więc za ciosem i po bramce Dariusza Zjawińskiego prowadzili już do 2:0.

Piłkarze Szymona Grabowskiego szukali swojej okazji na zdobycie gola kontaktowego i ta nadarzyła się w 71. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony Grzegorz Płatek wpakował piłkę do siatki Misztala. Końcówka spotkania przebiegała pod dyktando Pasiaków, którzy atakowali i szukali wyrównującej bramki.

Zamknąć to spotkanie mogli piłkarze z Pruszkowa, jednak kontra po nieudanej akcji rzeszowian zakończyła się fiaskiem. Chwilę później spore zamieszanie pod bramką Znicza, ale piłkę z linii bramkowej wybija obrońca.

Ostatecznie wynik spotkania się nie zmienił i do Rzeszowa przyjezdni wrócą bez punktów.

1-0 Karol Nojszewski 55'
2-0 Dariusz Zjawiński 58'
2-1 Grzegorz Płatek 71'