2019-11-20 09:00:00

Wspominamy najwyższe wygrane na czwartoligowym poziomie [Część 2]

Tym razem miejsce znalazło się także dla Izolatora Boguchwała (fot. Radosław Kuśmierz
Temat wysokich porażek jest bardzo ciekawy. Przestudiowaliśmy więc jeszcze bardziej poprzednie rozgrywki i stworzyliśmy drugą część.

Kibice chodząc na mecze, chcą oglądać bramki. Dziś przypomnimy Wam kolejne wysokie wysokie zywcięstwa. Tym razem pod lupę wzieliśmy spotkania, które zakończyły się różnicą aż siedmiu goli. Warto wspomnieć, że jedno z tych starć pochodzi z obecnego sezonu.

17 czerwca 2012 roku, godz 11:00

Czuwaj Przemyśl - Igloopol Dębica 0-7 (0-3)

0-7 Rafał Więcek (85)

To był mecz na pożegnanie z czwartą ligą dla obydwu drużyn. Czuwaj Przemyśl zamykał tabelę mając na swoim koncie zaledwie dziesięć punktów. Igloopol Dębica chciał w dobrym stylu zakończyć sezon i tak też uczynił, bowiem zaaplikował swoim rywalom aż siedem bramek. Na listę strzelców wpisał się nawet bramkarz Morsów, Wojciech Jagoda. Przebieg tego spotkania opisaliśmy tu.

25 sierpnia 2012 roku, godz 17:00

Sokół Sieniawa - OKS Mokrzyszów 7-0 (3-0)

7-0 Łukasz Bursztyka (82-rzut karny)

Na kolejny pogrom na czwartoligowym poziomie trzeba było czekać ponad dwa miesiące. Obie drużyby były nowicjuszami tej ligi, a OKS Mokrzyszów całkiem nieźle rozpoczął sezon. Mecz z Sokołem Sieniawa okazał się katastrofą, a wynik meczu w 1. minucie otworzył Paweł Adamczyk. Snajper beniaminka w sumie tego dnia ustrzelił hat-tricka. Spotkanie cały czas przebiegało pod dyktando sieniawian, którzy rundę jesienną zakończyli na pozycji wicelidera, a w czerwcu cieszyli się z awansu do trzeciej ligi.

14 kwietnia 2013 roku, godz 16:00

Rzemieślnik Pilzno - Żurawianka Żurawica 7-0 (3-0)

7-0 Piotr Drozdowicz (89)

Żurawianka Żurawica w tamtym sezonie spisywała się fatalnie, zaś Rzemieślnik Pilzno był jednym z kandydatów do awansu. Jak to spotkanie mogło się skończyć? No własnie tak. Było łatwo i przyjemnie. Zespół z Żurawicy po wyżej wspomnianym meczu, zdołał ugrać zaledwie jeszcze cztery punkty. Niestety to było za mało, bowiem do utrzymania podopiecznym Krzysztofa Stefanowskiego zabrakło ośmiu oczek. Przebieg tego starcia opisywaliśmy tu.

27 maja 2018 roku, godz 17:05

Wisłok Strzyżów - Izolator Boguchwała 0-7 (0-2)

0-7 Łukasz Szczoczarz (90)

Ponad pięć lat trzeba było czekać na kolejne 0-7 w czwartej lidze. Takim wyczynem popisał się walczący wtedy o awans Izolator Boguchwała, który rozbił beniaminka, Wisłok Strzyżów. Jak to bywa w takich spotkaniach, wynik został otwarty już w 3. minucie, kiedy to z jedenastu metrów Piotra Kukulskiego pokonał Piotr Szkolnik. Goście przed przerwą zdobyli jeszcze jedną bramkę, autorstwa Patryka Zielińskiego. Nic jednak nie zapowiadało aż tak wysokiej porażki. Po zmianie Izolacja dołożyła jeszcze pięć bramek, a hat-tricka dołożył Łukasz Szczoczarz. Jak zakończył sezon obie drużyny? Wisłok pożegnał się z czwartą ligą, zaś Izolator ostatecznie zajął drugie miejsce.

18 sierpnia 2019 roku, godz 16:00

Start Pruchnik - Stal II Mielec 0-7 (0-3)

0-7 Kristijan Soljic (87)

Start Pruchnik po dwóch kolejkach na swoim koncie miał punkt i do meczu z rezerwami Stali Mielec przystępował w raczej niezłych nastrojach. Mistrz jarosławskiej okręgówki w tym meczu postanowił być aż nadto gościnny, bowiem dał sobie wpakować aż siedem bramek. Mielczanie wynik otworzyli już w 7. minucie za sprawą Wojciecha Lisowskiego. Goście tego dnia byli świetnie dysponowani i można powiedzieć że ten wynik to najniższy wymiar kary. Przebieg tego spotkania możecie znaleźć tu.

Wysokie wyniki nie były codziennością, jednak kilka ich padło w ostatnich latach. Poniżej przedstwiamy Wam inne wysokie wyniki na przestrzeni ostatnich lat.