2019-11-18 12:24:13

Klasa O Jarosław: Granica Stubno pewnie pokonała Orła Przeworsk [Podsumowanie 15. kolejki]

Orzeł mimo porażki, nadal ma sporą przewagę nad drugim miejscem (fot. archiwum)
Za nami runda jesienna na boiskach jarosławskiej okręgówki. Ton rozgrywkom nadawał spadkowicz z czwartej ligi, który kończy 2019 rok z ogromną przewagą.

MKS Kańczuga w dobrych nastrojach zakończył tegoroczne ligowe granie i rundę jesienną zakończył na piątej pozycji. Kibice zgromadzeni na meczu z Sanoczanką Święte nie zobaczyli zbyt wiele bramek, ale jedna, ta na najważniejsza padła w 9. minucie za sprawą Daniela Ostrzywilka.

Zorza Zarzecze pokazała wielki charakter w wyjazdowym meczu z Motorem Grochowce, gdzie odkręcili praktycznie beznadziejną sytuacje, strzelając dwa gole w samej końcówce. Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Artur Strzałkowski. Sześć minut później było już 2-0, a do siatki trafił Adrian Kazek. Przed przerwą ekipa z Zarzecza zdobyła kontaktowego, ktrórego autorem był Wojciech Majkutowski. Dwadzieścia minut po zmianie stron rezultat podwyższył Michał Włoch i wydawało już się że mecz jest zamknięty. Zorza pokazała że gra się do końca i samej końcówce zdołała doprowadzić do wyrównania. Najpierw przyjezdni kontakt złapali w 88. minucie za sprawą Piotra Kureckiego, a sześćdziesiąt sekund póżniej wynik ustalił Kacper Krzanowski.

Czuwaj Przemyśl efektownie zakończył rundę jesienną, wbijając na wyjeździe MKS-owi Radymno aż siedem bramek. Harcerzyki do przerwy prowadziły już 0-4, a do siatki trafiał dwukrotnie Adrian Furtyn, a ponadto po bramce dołożyli Maciej Sanocki i Kamil Folwarski. Ten ostatni jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, lecz miało to miejsce już w drugiej połowie, gdzie po stronie przemyślan padły w sumie trzy bramki. Gole dla Czuwaju zdobywali jeszcze Marcin Gierczak oraz Dariusz Pałys. Warto wspomnieć że te trzy trafienia padły w odstępie 180 sekund. Wynik ustalił Maciej Łamasz w 70. minucie.

Sporą sensację sprawiła Granica Stubno, która efektownie pokonała Orła Przeworsk, który tym samym doznał pierwszej porażki na boiskach jarosławskiej okręgówki. Zespół dowodzony przez Tomasza Harłacza prowadzenie objął już w 16. minucie po strzale Patryka Pempusia. Po zmianie stron Granica dołożyła jeszcze dwa trafienia, a do siatki trafiali Jakub Ficek oraz Damian Mikulec.

1-0 Patryk Pempuś (16)
2-0 Jakub Ficek (56)
3-0 Damian Mikulec (85)