2019-11-16 20:30:24

Siarka Tarnobrzeg pokonała outsidera. Zwycięski gol Krzysztofa Ropskiego

Krzysztof Ropski zdobył 16. gola w tym sezonie i znów dał Siarce Tarnobrzeg trzy punkty (fot. Radosław Kuśmierz)
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali 1-0 na terenie ostatniego w tabeli Podlasia Biała Podlaska. Autorem zwycięskiego trafienia był Krzysztof Ropski.

Podopieczni Grzegorza Opalińskiego ponieśli dwie dotkliwe porażki z rzędu i nie było nawet mowy o tym, by z Białej Podlaskiej wrócić bez kompletu punktów. Łatwo wcale jednak nie było.

Siarka Tarnobrzeg od pierwszych minut miała przewagę, ale bardzo długo nie potrafiła poważnie zagrozić bramce gospodarzy. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli piłkarze Podlasia Biała Podlaska grali bardzo ostrożnie i skutecznie się bronili, a przy tym od czasu do czasu groźnie kontrowali. Tarnobrzeżanie też jednak byli czujni i nie dali się zaskoczyć.

Dopiero w końcówce spotkania "Siarkowcy" dopięli swego. W 72. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Krzysztof Ropski dla którego było to już 16 trafienie w tym sezonie. Popularny "Ropa" jest najlepszym strzelcem w grupie czwartej 3 ligi.

0-1 Krzysztof Ropski (72)