2019-11-13 21:11:37

Bolesna lekcja siatkówki w Gdańsku! Asseco Resovia przegrała z Treflem Gdańsk

foto. Asseco Resovia
Kolejną porażkę ponieśli siatkarze Asseco Resovii w tym sezonie. Tym razem w ramach 5. kolejki PlusLigi, Pasy przegrały 0:3 z Treflem Gdańsk. W drużynie Michała Winiarskiego, świetny mecz rozegrał Paweł Halaba, który został wybrany MVP spotkania.

Drużyna Asseco Resovii przystępowała do tego spotkania, po pierwszej wyjazdowej wygranej z Cuprum Lubin. W Rzeszowie z pewnością rozgorzały apetety, aby urwać punkty również Treflowi Gdańsk.

Pierwsza partia przebiegała zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy świetnie atakowali i raz po raz rozbijali blok Pasiaków. Od początku Trefl zaczął odskakiwać od Resovii, która nie miała żadnych argumentów w tym secie. Nie do zatrzymania był Paweł Halaba, na którego nie potrafili znaleźć argumentów Rzeszowianie. Ostatecznie pierwsza odsłona skończyła się wynikiem 25:14.

Drugi set przebiegał seriami, od początku mocno zaczęli podopieczni Piotra Gruszki, którzy odskoczyli na kilku punktową przewagę. W ataku obudził się Nicholas Hoag, zagrywką postraszył wprowadzony Tomas Rousseaux. Gospodarze gonili wynik, jednak do połowy partii prowadzili przyjezdni. No właśnie, tylko do połowy, bo końcówka to znów popis ekipy Michała Winiarskiego i wygrana 25:22.

Paweł Halaba, będzie śnił się po nocach przyjmującym Pasów, którzy zostali kompletnie "zbombardowani" jego zagrywkami na początku trzeciej partii. Gdańszczanie w ekspresowym tempie odskoczyli na siedmiopunktową przewagę. Resovia próbowała odrabiać straty, jednak kilka udanych serwisów okazało się za mało na dobrą grę Trefla. Ostatecznie gospodarze zakończyli ostatniego seta z wynikiem 25:19.

Trefl Gdańsk 3:0 Asseco Resovia

(25:14, 25:22, 25:19)

MVP: Paweł Halaba