2019-11-11 19:11:27

Klasa O Dębica: Emocje w Radomyślu Wielkim, Lechia Sędziszów Małopolski mistrzem jesieni! [Podsumowanie 15. kolejki]

foto. Olchovia Olchowa
Wiemy już, kto spędzi przerwę zimową na fotelu lidera w Klasie O Dębica. Będzie to ekipa Lechii Sędziszów Małopolski, która ograła w 15. kolejce Piłkarskie Nadzieje Mielec 4:0. Remisem zakończyło się spotkanie Radomyślanki Geyer&Hosaja Radomyśl Wielki z Kamieniarzem Golemki.

Lechia Sędziszów Małopolski po wygranej 4:0 nad Piłkarskimi Nadziejami Mielec zachowała status quo w ligowej tabeli. Strzelanie rozpoczął bardzo szybko, bo już w 8. minucie spotkania Oskar Ćwiczak po asyście Kamila Potwora. Zdeterminowani gospodarze szukali szansy na podwyższenie wyniku, a ta nadarzyła się kilka minut przed gwizdkiem arbitra do szatni. Znów obronę Mielczan rozpracował duet Ćwiczak-Potwora i tak, jak za pierwszym razem skończyło się to bramką. Przed przerwą, jeszcze drugą żółtą kartkę złapał obrońca Lechii Patryk Łagowski, zmuszając kolegów z drużyny do grania w osłabieniu przez drugie 45 minut. Jak się później okazało, brak jednego zawodnika nie okazał się zbyt widoczny i podopieczni Jakuba Słomskiego dołożyli rywalowi jeszcze 2 trafienia. Do dwóch asyst, Kamil Potwora dołożył jeszcze dwa gole. Wynik do końca spotkania się już nie zmienił.

Hitem 15. kolejki określono starcie Radomyślanki Geyer&Hosaja Radomyśl Wielki z Kamieniarzem Golemki. Obie ekipy w tabeli dzieliły dwa punkty, co zwiastowało sporo walki w tym spotkaniu. Pierwszą połowę lepiej będą wspominać goście, którzy po trafieniu Kacpra Citko prowadzili do przerwy. Drużyna z Radomyśla Wielkiego szukała swojej szansy w drugiej odsłonie tego meczu, a ta nadarzyła się w 80. minucie, kiedy to Konrad Łękawa pokonał golkipera gości. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 1:1, jednak drużyna gospodarzy ma jeszcze zaległe spotkanie z Czarnovią Czarna i jeśli je wygra to wskoczy przed Kamieniarza Golemki.

Niespodziewanie punkty na własnym stadionie straciła Olchovia Olchowa, która zremisowała 2:2 z Chemikiem Pustków Osiedle, który okupuje strefę spadkową w ligowej tabeli. O ile po pierwszej połowie, nikt w Olchowej nie dopuszczał do głowy myśli o stracie punktów, bo po trafieniach Andrii Khoptovyiego i Szymona Urbaniaka gospodarze prowadzili 2:0, tak w 75. minucie, kiedy do wyrównania doprowadził Kamil Balasa, kibice jak i zawodnicy Olchovii mogli czuć spory niedosyt.

1-0 Oskar Ćwiczak (8')
2-0 Oskar Ćwiczak (39')
3-0 Kamil Potwora (48')
4-0 Kamil Potwora (89')

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak(82.Stec) - Łagowski,Lesiński,Godek,Al.Czółno - Posłuszny(70.Dziura), Salamon(80.Am.Czółno), Róg, Potwora - Makuch(46.Sztorc), O.Ćwiczak(60.Jaworek)

Piłkarskie Nadzieje Mielec: Krzysztofik(60.Ofiara), Tatarek, Sabat, Węglarz(47.Ryguła), Grabiec(85.Dobosz), Harchut, Jemioło, Kovotok, Pezdan(80.Cyganowski), Radoń, Zięba(53.Błach)