2019-11-11 11:44:13

Klasa O Stalowa Wola: Sokoły z Niska i Kamienia zdobyły po 7 bramek [Podsumowanie 15. kolejki]

Sokół Nisko rundę jesienną zakończył na pierwszym miejscu (fot. Radosław Kuśmierz)
Zakończyła się runda jesienna, w której na półmetku liderem jest drużyna z Niska. Tuż za nią plasuję się inny Sokół, ten z Kamienia. Obe drużyny efektywnie zakończyły rundę jesienną.

Stal Gorzyce z niedosytem kończy jesienne zmagania, bowiem na półmetku zajmuje szóstą lokatę. Zespół dowodzony przez Artura Szkutnika podzielił się punktami ze Stalą Nowa Dęba, która jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Miało to miejsce w 34. minucie, a do siatki trafił Maciej Wilk. Wyrównanie padło na kwadrans przed końcem regualminowego czasu gry, a z gola cieszył się doświadczony Zbigniew Syguła.

Pogoń Leżajsk pewnie pokonała rewelację rozgrywek, czyli drużynę Transdźwigu Stale. Dublet na swoim koncie zapisał Jakub Stefan, a ponadto na listę srzelców wpisał się Dominik Drożdżal, który już w 5. minucie otworzył wynik.

LKS Brzyska Wola wypunktował przedostatniego Słowianina Grębów. Obecny sezon dla czarno-czerwonych jest fatalny. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 36. minucie po trafieniu Arkadiusza Staronia. Osiem minut później było już 2-0, a z gola cieszył się Adrian Hacia. W meczu padła jeszcze jedna bramka, której autorem okazał się w 89. minucie Roman Socha.

Sokół Kamień na mecz z Olimpią Pysznica przyjechał jak po swoje i na koniec rundy sobie postrzelał aż miło. Drużyna dowodzona przez Marka Kusiaka rozjechała czarno-zielonych, wbijając im aż siedem bramek. Hat-tricka ustrzelił Grzegorz Rychel, a dublet dołożył Grzegorz Woźniak. Ponadto do siatki trafili także Tomasz Konefał i Kamil Kobylarz. Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie, które padło łupem Piotra Urbanika w 86. minucie.

LZS Ździary stworzył niesamowite widowisko z Sokołem Nisko, a kibice zobaczyli aż jedenaście bramek. Strzelanie w 13. minucie rozpoczął Kacper Urban. Dziewięć minut później było już 0-2, a na listę strzelców wpisał się Piotr Szewczyk. Na kolejnego gola kibice musieli czekać kwadrans, bowiem po tym czasie do siatki trafił Damian Juda. Niżanie nie zamierzali się zatrzymywać i szybko po przerwie dwa gole dołożył Wojciech Tyczyński. Gospodarze nie zamierzali się poddawać i w 70. minucie Wojciech Sobiło zmniejszył straty. Mecz był bardzo dynamiczny i cztery minut później Sokół ponownie prowadził pięcioma bramkami, a Łukasza Pachlę pokonał Kacper Urban. Zespół dowodzony przez Pawła Szafrana narzucił ciężkie warunki swoim rywalom i w 81. minucie ponownie do siatki trafił były zawodnik Unii Nowa Sarzyna. Miejscowi poszli za ciosem i 180 seund później było już 3-6 za sprawą Juliusza Cupaka. Oba zespoły w samej końcówce dołożyły jeszcze po bramce.

0-1 Kacper Urban (13)
0-2 Piotr Szewczyk (22)
0-3 Damian Juda (37)
0-4 Wojciech Tyczyński (50)
0-5 Wojciech Tyczyński (61)
1-5 Wojciech Sobiło (70)
1-6 Kacper Urban (74)
2-6 Wojciech Sobiło (81)