2019-11-09 15:11:29

Zaskoczenia nie było! Watkem Korona Rzeszów pokonała Legion Pilzno

foto. Watkem Korona Rzeszów
Mimo zremisowanej pierwszej połowy, piłkarze Watkem Korony Rzeszów zdołali w drugiej przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w starciu z Legionem Pilzno. Ostatecznie Koroniarze wygrali 3:1 po bramkach Tomasza Walata, Macieja Maślanego i Mateusza Jędryasa.

Obie drużyny do tego spotkania podchodziły zupełnie z innymi założeniami. Watkem Korona Rzeszów musiała wygrać, gdyż KS Wiązownica zbliżała się coraz bardziej, zaś Legion Pilzno każdą zdobycz punktową w tym meczu przyjąłby z otwartymi rękoma.

Lepiej w mecz weszli piłkarze z Pilzna, którzy w 21. minucie za sprawą Damiana Wolańskiego objęła prowadzenie. Strata bramki podziałała na ekipę Michała Szymczaka drażniąco i w efekcie Tomasz Walat strzelił bramkę do szatni dającą wyrównanie.

Na drugą odsłonę meczu w bojowych nastrojach wyszli gospodarze, który osiem minut po gwizdku arbitra wyszli na prowadzenie po bramce z rzutu karnego Macieja Maślanego. Na następne trafienie kibice na Załężu nie musieli długo czekać, bo zaledwie dwie minuty później Mateusz Jędryas pokonał bramkarza Legionu Dominika Mazura. Dalsza częśc meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy dowieźli wynik do końca i dopisali kolejne punkty do ligowej tabeli.

0-1 Damian Wolański (21')
1-1 Tomasz Walat (45+')
1-2 Maciej Maślany (53' rzut karny)
1-3 Mateusz Jędryas (55')