2019-11-09 13:11:28

Horror w Rzeszowie! Apklan Resovia odrobiła straty i zremisowała z GKS-em Katowice!

Piłkarze Apklan Resovii zremisowali 2:2 z GKS-em Katowice w 17. kolejce II ligi. Bramki dla gości zdobyli Dawid Rogalski i Radosław Dejmek, dla Pasów trafił Kamil Radulj dwukrotnie z rzutu karnego. Taki wynik oznacza, że piłkarze Szymona Grabowskiego wciąż są liderami tabeli!

Po przed tygodniowym zwycięstwie na stadionie Widzewa Łódź, piłkarzy Apklan Resovii czekał kolejny arcytrudny pojedynek z wiceliderem tabeli GKS-em Katowice. Podopieczni Rafała Góraka mają za sobą dwa mecze ze Stalą Stalowa Wola, w których radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Najpierw w Pucharze Polski po rzutach karnych górą okazali się gracze Szymona Szydełki, a w następnym spotkaniu rewanż wzięli Katowiczanie. Spotkanie między Resovią a GKS-em miało wyłonić mistrza rundy jesiennej!

Od początku widać było, że goście przyjechali do Rzeszowa po zwycięstwo. Pierwszą okazję miał Adrian Błąd, jednak dobrze interweniował jeden z obrońców Resovii. Kilka minut później wynik spotkania otworzył Dawid Rogalski pokonując Wojciecha Daniela. Odpowiedź ze strony gospodarzy mogła nadejść bardzo szybko, ale strzał jednego z Pasów przeleciał tuż nad bramką. W 24. minucie mieliśmy już 2:0 po uderzeniu głową Radosława Dejmka. Katowiczanie ani myśleli o obronie wyniku i chwilę potem sytuacje sam na sam zmarnował Rogalski. Gola do szatni zdobył jeszcze Maciej Stefanowicz, jednak chorągiewka arbitra powędrowała w górę i do przerwy mieliśmy wynik 0:2.

Od strzału w poprzeczkę drugą połowę rozpoczęła drużyna z Rzeszowa. Jednak jak mawia klasyk, co się odwlecze to nie uciecze i kilka minut później Adrian Błąd faulował w polu karnym przeciwnika, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kamil Radulj i po jego strzale Resovia złapała kontakt z rywalem. Gol po przerwie wyraźnie uskrzydlił Pasiaków, którzy dominowali na boisku i szukali bramki wyrównującej. Decydujący gol padł w samej końcówce, kiedy to ponownie Radluj z rzutu karnego pokonał Mrozka i doprowadził do remisu.

0-1 Dawid Rogalski (9')
0-2 Radosław Dejmek (24')
1-2 Kamil Radluj (54')
2-2 Kamil Radulj (90+5')

Apklan Resovia: Daniel – Mikulec, Kubowicz (46.Domoń), Płatek (77. Adamski), Kaliniec (C), Dziubiński, Krykun, Geniec, Zalepa, Świderski(46.Świderski), Feret(84.Twardowski)

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala – Kiebzak, Gałecki, Stefanowicz (86.Habusta), Błąd (79. Urynowicz), Woźniak (52.Wroński) – Rogalski (90.Grychtolik)

Zółte kartki: Kiebzak, Kubowicz, Zalepa, Rogalski, Michalski, Adamski