2019-11-04 18:53:49

Klasa O Rzeszów: Małe derby dla rezerw Stali Rzeszów [Podsumowanie 15. kolejki]

Rezerwy Stali Rzeszów ograły drugi garnitur Resovii (fot. archiwum)
Lider z Soniny po meczu w Niebylcu może pluć sobie w brodę, bowiem zmarnował szansę odskoczenia wiceliderowi. W małych derbach Rzeszowa górą okazał się drugi garnitur beniaminka 2 ligi.
KS Zaczernie w meczu z Wisłokiem Czarna liczył na komplet punktów, a przynajmniej na to że nie straci punktów. Druga część planu prawie się powiodła, jednak goście mieli na to inne spojrzenie i w samej końcówce Maciej Staroń przechylił szalę na korzyść zespołu z Czarnej.

Sokół Sokołów Małopolski nie miał litości dla Strugu Tyczyn, któremu sprawił niesamowite lanie. Strzelanie w 27. minucie rozpoczął Michał Uram i jak się później okazało, było to jedyne trafienie w pierwszej odsłonie. Po zmianie stron, gospodarze dołożyli jeszcze trzy sztuki, autorstwa Konrada Panka, Kamila Pileckiego oraz Grzegorza Płonki.

Jedność Niechobrz wypunktowała na wyjeździe zespół KS-u Stobierna, wbijając mu trzy gole, a do siatki trafiali Damian Rak, Dariusz Szeliga oraz Mateusz Rachwalski.

Aramix Niebylec ograł lidera rzeszowskiej okręgówki, Sawę Sonina. Podopieczni Bartosza Madeji pierwszego gola stracili w 17. minucie, a do siatki trafił z przewrotki Mateusz Smalarz. Warto wspomnieć że chwilę wcześniej czerwony kartonik ujrzał Radosław Cisek, na codzień bramkarz Sawy. Gospodarze w pierwszej odsłonie jeszcze raz trafili do siatki, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Patryn. Po zmianie stron obie drużyny dołożyły jeszcze po bramce.

Drugi garnitur Stali Rzeszów pokonał rezerwy Resovii. Goście tego spotkania byli mocno zmotywowani i na prowadzenie wyszli już w 9. minucie po uderzeniu Filipa Grabowskiego. Podopieczni Mateusza Stolarskiego nie zamierzali się zatrzymywać i jedenaście minut później było już 0-2, a z gola cieszył się Kacper Pieniążek. Rezerwy Pasiaków dążyły do zmniejszenia strat i to im się udało dopiero w 65. minucie, gdy do siatki trafił Kacper Szymkiewicz, który ustalił wynik meczu.

0-1 Filip Grabowski (9)
0-2 Kacper Pieniążek (20)
1-2 Kacper Szymkiewicz (65)

Resovia II: Strzelec – Łaski, Persak, Sitek, Pasternak (46. Perczyk), Puzon (75. Sonciński), Kałaska, Kurek, Sypek, Szymkiewicz, Wilczak

Stal II Rzeszów: Pęksa – Mustafaev, Doroz (61. Drath), Pawłowski, Szpytma, Walas, Gielar (46. Płocica), Lorek, Grabowski (80. Zaborowski), Buda, Pieniążek (74. Ślesiński)

Żółte kartki: Persak, Kurek - Mustafaev, Drath

Czerwona kartka: Ramil Mustafaev (78-druga żółta)

Sędziował: Marcin Babiński (Mielec)