2019-11-02 19:23:49

Stal Stalowa Wola przegrała z GKS-em Katowice. Dwie bramki w doliczonym czasie!

(fot.archiwalna, Radek Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola przegrała w wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice 0-2. Przez większość spotkania dominowali gospodarze, ale w ostatnim kwadransie goście mieli swoje okazje na wywalczenie tak upragnionego punktu na trudnym terenie. Ślązacy wzięli tym samym rewanż za środową porażkę z drużyną Szymona Szydełki w Totolotek Pucharze Polski.

Rezultat powinien był otworzyć już w 7. minucie Kacper Michalski, ale z sytuacji sam na sam zwycięsko wyszedł Krystian Kalinowski. Po kwadransie gry Adrian Błąd trafił do siatki Stali Stalowa Wola, ale arbiter odgwizdał spalonego. Przez pozostałą część pierwszej połowy ataki GKS-u Katowice nie ustawały, ale nie miały już  takiej intensywności i jakości jak wcześniej.

Druga część gry rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy. Trzy minuty po gwizdku lewym skrzydłem popędził Grzegorz Rogala i wyłożył piłkę Dawidowi Rogalskiemu, który w polu karnym zachował się tak jak powinien i pewnie pokonał Kalinowskiego. Po godzinie gry bramkarz gości ponownie wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam, tym razem z asystentem przy golu -  Grzegorzem Rogalą.

Po tym okresie trener Szymon Szydełko dokonał trzech zmian, co wyraźnie ożywiło przyjezdnych i dało im impuls do walki o punkt. Na wyróźnienie zasługują zwłaszcza akcje prawą stroną Roberta Dadoka. Na pięć minut przed końcem spotkania z rzutu wolnego tuż obok słupka strzelił Michał Płonka, który dwie minuty później groźnie dośrodkowywał w pole karne rywala.

Czas doliczony zasługuje na osobny akapit. W jego trzeciej minucie rezultat, jak się wydawało, ustalił Kacper Michalski, który minął Kalinowskiego i wpakował piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później gola honorowego dla Stali Stalowa Wola zdobył Robert Dadok, który podsumował tym samym swój kolejny bardzo dobry mecz w barwach "Stalówki". Niestety dla gości, więcej czasu, na walkę o remis, już nie było.

1-0 Dawid Rogalski (48')
2-0 Kacper Michalski (90+3)
2-1 Robert Dadok (90+5)

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala, Kiebzak (83. Wroński), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (81. Urynowicz), Woźniak (90. Tabiś), Rogalski (70. Rumin)

Stal Stalowa Wola: Kalinowski – Waszkiewicz (73. Michalik), Płonka, Dadok, Mroziński (66. Stelmach), Jopek (66. Pietras), Fidziukiewicz (65. Ciepiela)., Sobotka, Jarosz, Witasik, Kiercz