2019-11-02 18:11:07

Mocny początek nie wystarczył, Texom Sokół Sieniawa tylko zremisował z Podlasiem Biała Podlaska

Piłkarze Podlasia Biała Podlaska sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom remisując 2:2 z wyżej notowaną drużyną Texom Sokoła Sieniawa. Wynik cieszy podwójnie, gdyż gospodarze po 15 minutach przegrywali już 0:2.

Sokół Sieniawa do meczu z Podlasiem Biała Podlaska przystępował w roli faworyta, mimo słabszej dyspozycji w ostatnich spotkaniach. Ewentualna porażka z outsiderem ligi z pewnością nie polepszyłaby humorów kibicom Sokoła.  Goście zaś musieli szukać punktów, jeśli chcieli marzyć o walce o utrzymanie w lidze.

Od mocnego uderzenia ten mecz rozpoczęli podopieczni Ryszarda Kuźmy , bowiem już w 11. minucie były zawodnik Apklan Resovii Bartłomiej Buczek wyprowadził swoich kolegów na prowadzenie. Goście poszli za ciosem i trzy minuty po tamtej akcji  wynik podwyższył Dominik Ochał. Zawodnicy Podlasia nie byli w stanie odpowiedzieć na dobrą grę Sokoła i do przerwy schodzili ze stratą dwóch bramek.

Mocnych słów musiał użyć w szatni trener Władimir Gieworkian, bo w drugą połowę jego piłkarze weszli zdecydowanie bardziej zmotywowani niż w pierwszą. Bramkę kontaktową w 58. minucie zdobył Tomasz Andrzejuk i zasiał ziarno niepokoju w szeregach gości. Gospodarze poszli za ciosem i do remisu doprowadził Olaf Martynek, pokonując Mateusza Korzewicza

0-1 Bartłomiej Buczek (11')
0-2 Dominik Ochał (14')
1-2 Tomasz Andrzejuk (58')
2-2 Olaf Martynek (78')