2019-10-28 12:48:57

AZS PWSTE Jarosław uległ UR Bozza Kraków

Jarosławianie musieli uznać wyższość drużyny z Krakowa (fot. Artur Gawle)
Niestety tym razem podopieczni Tomasza Fortuny musieli zadowolić się jednym punktem. Jarosławianie po dwóch zwycięstwach z rzędu, polegli na własnym parkiecie drużynie z Krakowa.

Początek spotkania rozgrywanego na hali MOSiR im. Burmistrza Adlofa Dietziusa przy ulicy Sikorskiego 5, był wyrównany. AZS PWSTE Jarosław po dwóch wygranych z rzędu chciał po raz kolejny zasmakować zwycięstwa, ale UR Bozza Kraków okazał się trudnym rywalem.

Obie drużyny szły cios za cios, lecz minimalnie lepiej prezentowali się jarosławianie, którzy starali się utrzymywać dwupunktową przewagę. W końcówce pierwszej kwarty gospodarze jeszcze bardziej odskoczyli i ostatecznie ta część gry zakończyła się wynikiem 24-20.

Po krótkiej przerwie drużyna dowodzona przez Tomasza Fortunę roztrwoniła wypracowaną przewagę, a na dodatek dała się zdominować. Fatalny początek drugiej kwarty sprawił że gospodarze musieli odrabiać pięciopunktową stratę.

Drużyna z Krakowa dostała wiatru w żagle i od tego momentu skutecznie utrzymywała bezpieczny dystans, a z czasem jeszcze bardziej go powiększała. Jarosławianie jednak nie zamierzali się poddawać i przed przerwą zdołali jeszcze wyjść na prowadzenie.

Dobra gra AZS-u PWSTE Jarosław poskutkowała tym, że w lepszych humorach przystępowali oni do trzeciej kwarty, gdzie cały czas utrzymywali swoją przewagę. Podopieczni Marka Paulischa mieli bardzo dużą ochotę na zwycięstwo i po dobrym okresie gry tracili do gospodarzy zaledwie dwa oczka.

UR Bozza Kraków postawił w ostatniej kwarcie wszysko na jedną kartę i to przyniosło dla drużyny ze  stolicy województwa małopolskiego, odpowiedni skutek. Goście całkowicie zdominiowali jarosławian w ostatniej kwarcie, nie dając im dochodzić do słowa. Ostatecznie to klub z Krakowa mógł cieszyć się z pewnej wygranej.

AZS PWSTE Jarosław - KK UR Bozza Kraków 71-88 (24-20, 17-18, 18-19, 12-31)

AZS PWSTE Jarosław: Kuśmierz 1, Fortuna 9, Krawiec 5, Gumiński 26, Suliba, Mikołajko 18, Koper, Buszta 3, Argasiński 0, Strzępek 2, Reichert 5, Bielecki 2

KK UR Bozza Kraków: Siwak 2, Lis 0, R. Skubiński 20, Bielski 5, Nowak 4, Sasnal 4, Michałowski 4, Kaliński 9, Woźniak 20, M. Skubiński 8, Palmowski 12

Sędziowali: Damian Myszka, Łukasz Oleksy

Komisarz: Jan Kuniec