2019-10-26 15:54:40

Widzew Łódź minimalnie lepszy od Stali Stalowa Wola. Gol w samej końcówce

Widzew Łódź wygrał 1-0 w Boguchwale ze Stalą Stalowa Wola. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w końcówce.

Fani "Stalówki" mieli zapewne w pamięci efektowną wygraną z łódzkim Widzewem z sierpnia ubiegłego roku i chcieli powtórzyć ten wynik. To niestety się nie udało. Nie udało siętakże powtórzyć wyniku z zimy, gdy w Łodzi zremisowali 0-0, choć było blisko.

Stal Stalowa Wola miała swoje okazje i mogła w tym spotkaniu sprawić niespodziankę. Najbliżej szczęścia był w 16. minucie Piotr Mroziński, którego strzał zatrzymał się na słupku bramki Widzewa Łódź. I to w zasadzie tylko jeżeli chodzi o pierwszą połowę.

Po przerwie blisko szczęścia był Michał Płonka, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny. W odpowiedzi groźnie uderzał Przemysław Kita, ale nad bramką.

Jeszcze w końcówce w dobrej sytuacji był Łukasz Zjawiński, ale uprzedził go bramkarz. Więcej szczęścia za to miał Widzew Łódź. W 88. minucie po zamieszaniu pod bramką "Stalówki" jeden z zawodników gości uderzał na bramkę Krystiana Kalinowskiego - ten obronił, ale przy dobitce Rafała Wolsztyńskiego był już bezradny.

0-1 Rafał Wolsztyński (88)

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski - Adam Waszkiewicz, Piotr Witasik, Krzysztof Kiercz, Piotr Mroziński, Bartosz Sobotka, Bartłomiej Ciepiela (64. Szymon Jopek), Michał Płonka (80. Michał Mistrzyk),  Przemysław Stelmach, Robert Dadok, Michał Fidziukiewicz (64. Łukasz Zjawiński).

Widzew Łódź: Wojciech Pawłowski - Łukasz Turzyniecki, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas, Daniel Mąka (66. Christopher Mandiangu), Mateusz Możdżeń (80. Adam Radwański), Bartłomiej Poczobut, Konrad Gutowski (90. Marcel Pięczek), Marcin Robak, Przemysław Kita (82. Rafał Wolsztyński).

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce).
Żółte kartki: Sobotka, Ciepiela, Stelmach - Kita, Kordas.