2019-10-21 21:10:23

CLJ U-17: Karpaty Krosno zwycięskie w meczu z BKS-em Lublin

foto. krosno.naszemiasto.pl
Karpaty Krosno po porażkach z Wisłą Kraków i Stalą Mielec, przełamały się i pokonały u siebie BKS Lublin 3:0 w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17. Bohaterem spotkania został Dominik Kulon, który popisał się klasycznym hat-trickiem.

Pierwsza połowa w wykonaniu Karpat Krosno wyglądała bardzo dobrze, widać było, że wyszli skoncentrowani i podrażnieni dwoma porażkami z rzędu. Wynik otworzył Dominik Kulon w 18. minucie spotkania pokonując bramkarza BKS-u Lublin. Młody zawodnik Karpat miał ewidentnie swój dzień, bo zaledwie 5 minut później cieszył się z drugiego trafienia. Klasycznego hat-tricka skompletował tuż przed końcem pierwszej połowy, tym samym podłamując totalnie przeciwnika.

Na drugą połowę Krośnianie wyszli już nastawieni bardziej defensywnie, co pozwoliło im dowieść korzystny wynik do końca spotkania, mimo kilku groźnych okazji gości. Wygrana nad Lublinianami pomogła podopiecznym Lecha Czaji odskoczyć od Stali Mielec i Wisły Kraków, które swoje spotkania w tej kolejce przegrały.

Karpaty Krosno 3:0 BKS Lublin

1-0 Dominik Kulon (18')

2-0 Dominik Kulon (23')

3-0 Dominik Kulon (39')

Karpaty Krosno : Boczar (82. Staszkiewicz) - Szczurek (76. Dul) - Zięba - Warchoł - J.Maik (60. Szarek) - Stec (76. Zygmunt) - Smoleń - Kulon - Bielak (57. Potaczała) - Majewski (57. Boduch) - Rzońca (76. Róg)

BKS Lublin : Kozak - Kuźma - Maciąg - Cyrankiewicz (46. Tadewicz) - Figura (9.Misiurek) - Iwaniak - Karwowski - Małunow (80. Sąsiadek) - Pytka (73. Bednarczyk) - Szabłowski (60. Janczarek) - Wójcik