2019-10-21 18:10:04

1 liga siatkówki kobiet: Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass wygrały w Toruniu [Podsumowanie 5. kolejki]

Krośnianki pewnie wygrały w Toruniu (fot. krosnocity.pl)
Za nami piąta seria gier na pierwszoligowym froncie. Podkarpackie zespoły radziły sobie z różnym skutkiem, a najlepiej wypadł zespół z Krosna.

San-Pajda Jarosław w meczu wyjazdowym uległ ekipie 7R Solna Wieliczka. Spotkanie to określane było mianem "starcia na szczycie", bowiem obie drużyny przed piątą serią gier zajmowały czołowe lokaty w lidze.

Jarosławianki postawiły się wyżej notowanym gospodyniom i wygrąły pierwszego seta. To podrażniło podopieczne Ryszarda Litwina, które wygrały kolejne dwa sety w stosunku 25-19 oraz 25-20. Czwarty set należał do podkarpackiej drużyny, wobec czego konieczne było rozegranie tie-breaku.

Przyjezdne dzielnie walczyły, jednak ostatecznie to ze zespół z Wieliczki cieszył się z wygranej.

7R Solna Wieliczka – San-Pajda Jarosław 3-2 (21-25, 25-19, 25-20, 22-25, 18-16)

7R Solna Wieliczka: Bimkiewicz, Colik, Gajer, Piśla, Skowron, Lewińska, Cur oraz Pasznik, Kosidło, Jędrzejewska, Osadchuk, Trocińska, Cembrzyńska

San-Pajda Jarosław: Saj, Stroiwąs, Chmielewska, Jagodzińska, Łyszkiewicz, Dudek, Brzezińska oraz Stecko, Magierowska, Bryda, Dudkiewicz

Siatkarki Stali Mielec w meczu z AZS-em Politechnika Śląska Gliwice także podzielił się punktami. Mielczanki spotkanie w Gliwcach rozpoczęły od wygrania pierwszego seta w stosunku 18-25.

Gospodynie nie zamierzały się poddawać i po drugim secie był remis. Obie drużyny szły cios za cios, tworząc przy tym świetne widowisko. Po czterech setach na tablicy wyników widniało 2-2 i tutaj także konieczne było rozegranie tie-breaku, w którym lepsze okazały się gliwiczanki.

AZS Politechnika Śląska Gliwice – Stal Mielec 3-2 (18-25, 25-21, 25-15, 27-29, 16-14)

AZS Politechnika Śląska Gliwice: Woźniczka, Wystel, Trojan, Michalak, Skiba, Pelc oraz Bohdanowicz, Elko, Ciesielczyk, Karpińska, Wałek, Januszkiewicz

Stal Mielec: Michalewicz, Głaz, Cygan, Ząbek, Mikołajewska, Rzenno oraz Murdza, Kucińska, Dzida, Gorzkiewicz, Pfeifer, Artiushenko

Komplet punktów do Grodu Pawła przywiozły siatkarki Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass. Podopiecznie Dominika Stanisławczyka pokonały Budowlanych Toruń, załatwiając sprawę w trzech setach

Budowlani Toruń – Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass 0-3 (22-25, 22-25, 24-26)

Budowlani Toruń: Berlińska, Zuzel, Gierszewska, Borawska, Dąbrowska, Ogórek, Klisiak oraz Pieczka, Pik, Szymczak

Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass: Laskowska, Pelczarska, Filipek, Kozyra, Jakubiak, Rola, Szmigielska oraz Wisz, Szczygielska i Witkoś