2019-10-19 16:57:41

Przełamanie Stali Rzeszów w meczu z Błękitnymi Stargard! W końcu zdobyli trzy punkty

Stal Rzeszów w końcu się przełamała! Wygrali z Błękitnymi Stargard. (fot. Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów pokonała Błękitnych Stargard 3-1. Piłkarze Janusza Niedźwiedzia po miesiąciu w koncu zdobyli trzy punkty. Bramki dla "Biało-niebieskich" zdobyli Artur Pląskowski, Wojciech Reiman oraz Patryk Plewka.

Stal Rzeszów z wielkim impetem rozpoczęła mecz z Błękitnymi Stargard. Przez pierwsze minuty meczy przyjezdni nie potrafili przekoroczyć linii środkowej boiska. W 7. minucie zmasowany atak przyniósł powodzenia i Artur Pląskowski wyprowadził graczy Janusza Niedźwiedzia na prowadzenie.

Po tym  golu gospodarze oddali polę gry Błękitnym Stargard, ale nic z tego nie wynikało. Natomiast gospodarze czyhali na sytaucję z kontry. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy w doskonałej sytaucji znalazł się Wojciech Reiman, ale fatalnie przestrzelił. Ostatecznie do przerwy Stali prowadziła jedną bramką.

W drugiej połowie obraz gry ciągle wyglądał tak samo. Goście mieli częściej piłkę, ale nie zagrażali bramce Wiktora Kaczorowskiego.  W 64. minucie najbardziej aktywny ze strony Stali, Reiman ponownie uderzył na bramkę Błękitnych, jednak piłka przeszła tuż obok słupka.

Cztery minuty później na Stadionie Miejskim w Rzeszowie był remis. Bramkę dla Błękitnych Stargard zdobył Patryk Paczuk. Gracz, który na boisku pojawił się zaledwie trzy minuty wcześniej wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i strzałem głową pokonał Kaczorowskiego.

W 73. minucie Wojciech Reiman dopiął swego. Pomocnik Stali Rzeszów zdecydował się na kolejne uderzenie zza "szesnastki" i tym razem bez szans był Mariusz Rzepecki. W doliczonym czasie meczu Wojciech Fadecki uderzył w poprzeczkę bramki Stali, a minutę później wynik meczu na 3-1 ustalił Patryk Plewka, który na boisko wszedł kilka chwil wcześniej.

Więcej bramek w tym meczu nie padło i w po miesiącu Stali Rzeszów w końcu dopisała trzy punkty do swojego dorobku.

1-0 Artur Pląskowski (7)
1-1 Patryk Paczuk (68)
2-1 Wojciech Reiman (73)
3-1 Patryk Plewka (90+4)