2019-10-19 13:10:40

Festiwal strzelecki na IzoArenie, Polska U-14 pokonała 5:0 rówieśników z Ukrainy

Podobne tematy PZPN Polska U-14 Ukraina U-14
foto. PZPN
foto. PZPN
Reprezentacja Polski U-14 w meczu rozgrywanym na IzoArenie w Boguchwale, pewnie pokonała swoich rówieśników z Ukrainy 5:0. Dla tych chłopaków był to debiut w narodowych barwach.

Mecz rozgrywany był w wymiarze 2x35minut, młodzi Polacy od razu przycisnęli rywala i wyszli na prowadzenie po strzale Karola Borysa. Podopieczni Karola Zalewskiego i Marcina Dorny starannie próbowali rozgrywać swoje ataki, przegrywając piłkę przez obrońców, jednak brakowało trochę skuteczności i po 30 minutach mieliśmy wynik 1:0.

Na drugą połowę Polacy wyszli dużo bardziej skoncentrowani, co przyniosło efekt już w 39. minucie, bo Oskar Tomczyk dobił strzał odbity przez Ukraińskiego bramkarza. Na kolejną bramkę Biało - Czerwoni nie kazali długo czekać, bo zaledwie 6 minut po ostatnim trafieniu, fantastycznym strzałem z woleja popisuję się Mateusz Sitek podwyższając wynik spotkania na 3:0.

Chwilę później Oskar Tomczyk ponownie pokonuję bramkarza przyjezdnych, dobijając w zasadzie defensywę rywala. Polacy nie zamierzali, jednak na tym poprzestać i wynik meczu ustalił, równocześnie kompletując hat-tricka zawodnik SSM Wisły Płock

POLSKA U-14 5:0 UKRAINA U-14

1-0 Karola Borys

2-0 Oskar Tomczyk

3-0 Mateusz Sitek

4-0 Oskar Tomczyk

5-0 Oskar Tomczyk