2019-10-12 17:23:05

Niesamowity comeback Resovii. Odrobili dwa gole straty i wygrali z Lechem II Poznań

Piłkarze Apklan Resovii przegrywali z Lechem II Poznań już 0-2, ale udało im się odrobić straty z nawiązką i sięgnąć po trzy punkty. Rzeszowianie zostali samotnym liderem 2 ligi, przynajmniej na chwilę.

"Pasiaki" od pierwszych minuty starały się atakować, ale z gola jako pierwsi cieszyli się gości. Już w 11. minucie meczu uderzeniem zza linii pola karnego popisał się zaledwie 17-letni Filip Szymczak pokonując bramkarza Resovii.

Kilkanaście minut później na 2-0 podwyższył Juliusz Letniowski, a jeszcze przed przerwą bliski szczęścia był Tomasz Kaczmarek, który przegrał pojedynek sam na sam. Do przerwy Lecha II Poznań wygrywał dwiema bramkami.

Gracze Apklan Resovii za odrabianie strat wzięli się w drugiej odsłonie. Chwilę po zmianie stron strzał głową Serhija Krykuna z trudem wybronił Miłosz Mleczko. Dwukrotnie bliski szczęścia był też Sebastian Zalepa, który najpierw trafił w poprzeczkę, a chwilę później groźnie główkował.
Rzeszowianie wreszcie dopięli swego w 54. minucie. Piłkę w polu karnym dostał Daniel Świderski i wpakował ją do siatki Lecha.

Niespełna 10 minut później strzelec pierwszej bramki dla "Pasiaków" był faulowany w polu karnym i gospodarze stanęli przed szansą na wyrównanie. Okazji nie zmarnował Kamil Radulj, który bez trudu pokonał Mleczkę.

To nie była ostatnia jedenastka w tym spotkaniu. Sędzia Dawid Bukowczan z Żywca wskazał na "wapno" jeszcze w 87. minucie dopatrując się faulu na Adrianie Dziubińskim. Tym razem skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Grzegorz Płatek, który zapewnił trzy punkty Apklan Resovii.

0-1 Filip Szymczak (11)
0-2 Juliusz Letniowski (25)
1-2 Daniel Świderski (54)
2-2 Kamil Radulj (63-karny)
3-2 Grzegorz Płatek (87)

Apklan Resovia: Filip Majchrowicz - Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec, Krzysztof Gancarczyk (38. Daniel Świderski), Szymon Kaliniec, Konrad Domoń (38. Grzegorz Płatek), Kamil Radulj (79. Radosław Adamski), Serhij Krykun, Adrian Dziubiński (90. Karol Twardowski).

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko - Karol Smajdor (65. Arkadiusz Kaczmarek), Mateusz Skrzypczak, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Pawlicki, Paweł Tupaj, Tomasz Cywka, Juliusz Letniowski (77. Eryk Kryg), Timur Żamaletdinow (75. Ołeksandr Jacenko), Tomasz Kaczmarek (70. Jakub Karbownik), Filip Szymczak.

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).
Żółte kartki: Kubowicz, Kaliniec, Geniec.