2019-09-29 15:12:00

Stal Rzeszów w ostatnich minutach uratowała remis w meczu ze Zniczem Pruszków

(fot. Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów zremisowała ze Zniczem Pruszków 2-2. Bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry dla "Biało-niebieskich" zdobył Damian Sierant.

Znicz Pruszków już po czternastu minutach gy objął prowadzenie w meczu ze Stalą Rzeszów. W zamieszaniu w polu karnym gości najprzytomniej zachował się Robert Obst i piłka po jego strzale wpadła do siatki.

Dwie minuty później mogło być 2-0, ale doskonałą paradą popisał się Wiktor Kaczorowski. W 31. minucie goście po raz pierwszy zagrozili bramce gospodarzy i od razu zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu w pole karne na listę strzelców wpisał się Tomasz Płonka. Więcej bramek w pierwszej części gry już nie padło.

Kwadrans po zmianie stron ponownie Dariusz Zjawiński uderzył niecelnie po wrzutce z rzutu wolnego. Chwilę później w odpowiedzi Błażej Szczepanek również nie trafił w światło bramki.

Od 64. minuty Znicz Pruszków musiał radzić sobie w dziesiątkę. Drugą żółt, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Sebastian Rybak. Jednak to gospodarze trzy minuty później wyszli ponownie na prowadzenie. Błąd po strzale Pawła Tarnowskiego popełnił Kaczorowski i na tablicy wyników w Pruszkowie było 2-1.

Trzynaście minut przed końcem meczu w doskonałej sytuacji znalazł się Płonka, ale piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad poprzeczką gospodarzy.

W 88. minucie siły na boisku się wyrównały. Bezpośrednią czerwoną kartką został ukarany Sławomir Szeliga. Pomocnik Stali Rzeszów sfaulował wychodzącego na sam na sam Zjawińskiego.

Stal Rzeszów uratowała jednak remis w tym meczu. Bramkę na wagę punktu strzelił Damian Sierant w 92. minucie.

1-0 Robert Obst (14)
1-1 Tomasz Płonka (31)
2-1 Paweł Tarnowski (67)
2-2 Damian Sierant (90+2)