2019-09-29 13:59:23

Stal II Mielec przegrała u siebie z Błękitnymi Ropczyce. Zwycieską bramkę zdobył Tomasz Kot

Rezerwy Stali Mielec niespodziewanie przegrały u siebie 1-2 z Błękitnymi Ropczyce. Bramkę na wagę 3 punktów dla gości zdobył Tomasz Kot.

Przed meczem Stal II Mielec miała na swoim koncie 19 punktów i chciała utrzymać kontakt z czubem tabeli.  Błękitni Ropczyce mieli na swoim koncie 11 "oczek". Podopieczni Andrzeja Szymańskiego w razie wygranej mogli awansować nawet na 7. miejsce w tabeli.

Obie drużyny spokojnie zaczęły mecz od wzajmnego badania się na boisku. Pierwsze słowo w tym meczu należało do Błękitnych, którzy za sprawą Szymona Majchera w 38. minucie objęli prowadzenie. Do przerwy wynik się już nie zmienił i do szatni w lepszych nastrojach schodzili podopieczni trenera Szymańskiego.

Na drugą połowę bardziej zdeterminowani wyszli zawodnicy Stali II Mielec i przyniosło to efekt pięć minut po zmianie stron. Paweł Olszewski pokonał wówczas bramkarza ekipy z Ropczyc i doprowadził w tym meczu do wyrównania.

Obie drużyny miały chęć przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść i udało to się ekipie gości. W 87. minucie akcje bramkową zwieńczył Tomasz Kot i tym samym pozwolił cieszyć się swoim kolegom ze zdobycia trzech punktów.

Za tydzień drużyna z Ropczyc zagra u siebie z Piastem Tuczempy, natomiast mielczanie udadzą się na wyjazd do Sanoka, na mecz z Ekoball Stalą.

0-1 Szymon Majcher (38)
1-1 Paweł Olszewski (50)
1-2 Tomasz Kot (87)