2019-09-28 17:16:39

Apklan Resovia pokonała Legionovię Legionowo

(fot.archiwalna, Resovia)
Apklan Resovia pokonała 3-0 Legionovię Legionowo. Podopieczni Szymona Grabowskiego mogą dopisać kolejne 3 punkty do swojego dorobku i nadal będą zajmować pozycję w ścisłym czubie tabeli. Sytuacja Legionovii natomiast staje się nie do pozazdroszczenia - beniaminek na 11 meczów przegrał...10.
Faworyt spotkania mógł być tylko jeden. Apklan Resovia już przed spotkaniem stawiana była w roli faworyta meczu, co dziwić nie może - rzeszowianie prezentują dobry i skuteczny futbol, co znajduje odzwierciedlenie w tabeli. Legionovia Legionowo jest natomiast w sytuacji kompletnie innej - beniaminek przegrał prawie wszystkie mecze, w dodatku często przez własną nieskuteczność.

Dośc niespodziewanie jednak pierwsze minuty należały do przyjezdnych. Gospodarze spokojnie sobie z odważnym wyjściem rywala na to spotkanie poradzili i już w 14. minucie objęli prowadzenie - Jakub Stefaniak nie zdołał złapać futbolówki po mocnym strzale przeciwnika, a piłkę do bramki celnie dobił Adrian Dziubiński. Przez całą pierwszą połowę Apklan Resovia kontrolowała sytuacje i tworzyła sobie kolejne sytuacje bramkowe, ale paradoksalnie, tuż przed przerwą, powinno być 1-1. Skórę miejscowym uratował kapitalną interwencją Filip Majchrowicz.

Druga część gry była już nieco bardziej wyrównana, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Po godzinie gry Legionovia ponownie mogła wyrównać, ale strzał po uderzeniu jednego z zawodników gości trafił w słupek bramki Resovii. Ostatecznie gospodarze w końcowych minutach potwierdzili, że to im należą się w tym spotkaniu trzy punkty - w 86. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzelił Dawid Kubowicz, a w doliczonym czasie gry rezultat na 3-0 ustalił młodzieżowiec "Pasiaków" Karol Twardowski.

1-0 Adrian Dziubiński 14'
2-0 Dawid Kubowicz 86'
3-0 Karol Twardowski 90+2'

Apklan Resovia: Filip Majchrowicz – Rafał Mikulec, Dawid Kubowicz, Sebastin Zalepa, Radosław Adamski – Serhij Krykun, Kamil Radulj (72 Daniel Świderski), Konrad Domoń (66 Szymon Kaliniec), Grzegorz Płatek, Szymon Feret (86 Szymon Hajduk) – Adrian Dziubiński (90 Karol Twardowski).

Legionovia Legionowo: Jakub Stefaniak – Piotr Maślanka, Jonatan Straus, Daniel Choroś, Rafał Zembrowski – Mateusz Małek, Stanisław Wawrzynowicz, Patryk Koziara (74 Luka Janković), Eryk Więdłocha, Kacper Będzieszak (64 Arkadiusz Gajewski) – Karol Podliński (54 Kamil Wolski).