2019-09-21 18:49:00

Przełamanie PGE Stali Mielec. Pokonali GKS Bełchatów

PGE Stal Mielec po dwóch porażach z rzędu zdołała się przełamać. Piłkarze Artura Skowronka pokonali GKS Bełchatów 1-0. Jedyną bramkę zdobył Bartosz Nowak z rzutu karnego.

PGE Stal Mielec mocno rozpoczęła mecz z GKS-em Bełchatów. Już w 4. minucie w sfaulowany w polu karnym został Adrian Paluchowski. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bartosz Nowak i nie dał szans Pawłowi Lenarcikowi stojącemu w bramce GKS-u.

Siedem minut przed końcem pierwszej części gry Nowak stworzył sobie doskonałą sytuację, jednak tym razem na posterunku był Lenarcik. Na przerwę Stal Mielec schodziła z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron gości ruszyli do zdecydowanych ataków, a piłkarze Artura Skowronka nastawili się na grę z kontry. Po jednym takim szybkim wypadzie Andreja Prokić strzelił na bramkę, ale piłkę z lini wybił obrońca bełchatowian, Mateusz Szymorek.

Przewaga GKS-u wzrastała z każdą minutą. W 62. minucie piłka po strzale Bartłomieja Bartosiaka nieznacznie minęła bramkę Seweryna Kiełpina.

Pięć minut później doskonałą sytuację miał Prokić. Jednak nie trafił w bramkę po strzale głową. Końcówka meczu to przewaga w posiadaniu piłki przez gości, ale nic z tego nie wynikało.

Tym samym po dwóch porażkach z rzędu PGE Stal Mielec odniosła zwycięstwo i dopisała 3 "oczka" do ligowej tabeli.

1-0 Bartosz Nowak (5-rzut karny)