2019-09-20 17:48:00

Wólczanka Wólka Pełkińska pokonała Podhale Nowy Targ!

(fot. Radosław Kuśmierz)
Wólczanka Wólka Pełkińska pokonała na wyjeździe Podhale Nowy Targ 2-1 w  pierwszym meczu 9. kolejki 3 ligi gr. IV. Zwycięstwo gościom zapewnił Wiktor Kłos.

Wólczanka Wólka Pełkińska już po niespełna kwadransie gry prowadziła w meczu z Podhalem Nowy Targ. Gola w 12. minucie zdobył Krystian Wrona, który wykorzystał podanie Mateusza Kocura. Obrońca Wólki był przetrzymywany w poly karnym, ale zdołał oddać strzał i dał prowadzenie przyjezdnym.

Radość podopiecznych Marcina Wołowca trwała zaledwie sześć minut. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Daniel Barbus i pokonał stojącego między słupkami Wólczanki, Oskara Kubika.

Pierwsza połowa toczyła się w szybkim tempie. Obie ekipy miały swoje szansę na kolejne bramki, ale już więcej goli nie zobaczyliśmy w pierwszej odsłonie piątkowego pojedynku.

W drugiej połowie obie ekipy dążyły do zdobycia bramki, ale lepiej piłkarsko prezentowali się piłkarze Wołowca. Widać było w ich grze lepszą jakość piłkarską, lecz długo nie potrafili zdobyć gola.

Aż dziesięć minut przed końcem meczu na prowadzenie przyjezdnych wyprowadził Wiktor Kłos. Pomocnik Wólczanki przymierzył z rzutu wolnego w okienko bramki Mateusza Szukały.

Ostatnie dziesięć minut gry to totalna dominacja Podhala Nowy Targ, które rzuciło się do ataku. Miejscowi chcieli uratować chociaż punkty, ale nie powiodła im się ta sztuka.

Tym samym Wólczanka Wólka Pełkińska zdobyła cenne trzy "oczka" na ciężkim terenie w Nowym Targu.

0-1 Krystian Wrona (12)
1-1 Daniel Barbus (18)
1-2 Wiktor Kłos (80-rzut wolny)