2019-09-14 17:03:00

Stal Rzeszów górą w Derbach Podkarpacia! Pokonali Stal Stalowa Wola

Stal Rzeszów wygrała ze Stalą Stalowa Wola 2-1. (fot. Radosław Kuśmierz)
Stal Rzeszów ograła Stal Stalowa Wola 2-1 w Derbach Podkarpacia w 2 lidze. Bramki dla "Biało-niebieskich" zdobyli Piotr Głowacki oraz Łukasz Mozler.

Już w trzeciej minucie meczu Stal Rzeszów groźnie zaatakowała Stal Stalowa Wola. Przechwyt w środku pola zanotował Sławomir Szeliga podał do Dominika Chromińskiego, ale ofensywny gracz Stali zamiast uderzyć szukał jeszcze kolegi z zespołu i akcja spaliła na panewce.

W 37. minucie piłkarze Janusza Niedźwiedzia objęli prowadzenie. Bramkę dla Stali po uderzeniu z rzutu wolnego strzelił Piotr Głowacki. Piłka zanim trafiła w światło bramki to odbiła się od jednego  z graczy "Stalówki". Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 1-0.

Trzy minuty po zmianie stron "Biało-niebiescy" wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem piłkę w siatce  "Stalówki" umieścił Łukasz Mozler. Napastnik Stali popisał się typowym "centrostrzałem".

Po tej bramce więcej do powiedzenia mieli piłkarze Szymona Szydełko, którzy dążyli do zdobycia choćby honorowej bramki. Ta sztuka "Biało-zielonym" udała się dopiero w 82. minucie meczu. Wówczas na listę strzelców wpisał się Bartosz Sobotka, który uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył Wiktora Kaczorowskiego.

Na więcej zabrakło czasu ekipie przyjezdnych i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem rzeszowskiej Stali 2-1.

1-0 Piotr Głowacki (37-rzut wolny)
2-0 Łukasz Mozler (48)
2-1 Bartosz Sobotak (82-rzut wolny)

Stal Rzeszów:
Kaczorowski – Szeliga, Kostkowski, Cyfert, Chromiński (71. Nawrot), Mozler (79. Reiman), Szczepanek (89. Plewka), Goncerz (71. Michalik), Sierant, Głowacki, Pląskowski

Stal Stalowa Wola:
Konefał – Waszkiewicz, Dadok (61. Fidziukiewicz), Mroziński, Zjawiński (68. Michalik), Sobotka, Jarosz, Jopek (53. Pietras), Witasik, Kiercz, Ciepiela (59. Mistrzyk)