2019-09-08 08:00:53

Starcie na szczycie dla Watkem Korony Rzeszów. Wygrana ze Stalą II Mielec

(fot.archiwalna)
Watkem Korona Rzeszów pokonała w meczu na szczycie IV ligi podkarpackiej Stal II Mielec 2-0. Gospodarze dzięki tej wygranej zostali nowym liderem tabeli, strącając z piedestału swojego sobotniego rywala.

Obie bramki dla Watkem Korony Rzeszów padły w pierwszej połowie, w dodatku każda z nich po świetnie rozegranych stałych fragmentach gry. Rezultat otworzył już w 9. minucie Jaromir Skiba, który otrzymał piłkę z rzutu rożnego na na czternastym metrze i huknął po długim słupku w samo okienko bramki gości.

Wynik w doliczonym czasie premierowej odsłony podwyższył Mateusz Padiasek, dobijając futbolówkę z kilku metrów do bramki rywala. Watkem Korona Rzeszów przez całe spotkanie była piłkarsko lepsza od Stali II Mielec i zasłużenie sięgneła po 3 punkty. W dodatku gospodarze ponownie objęli fotel lidera IV ligi podkarpackiej, zrzucając z niego właśnie rezerwy pierwszoligowca.

1-0 Jaromir Skiba (9)
2-0 Mateusz Padiasek (45)

Watkem Korona Rzeszów: Pawlus - Syvyi, Kocój, Ferenc, Padiasek - Przybyło, Skiba, Karwacki, Maślany, Jędryas, Walat