2019-09-07 22:04:00

Apklan Resovia przegrała z Górnikiem Łęczna, choć prowadziła do 85. minuty

Apklan Resovia została liderem 2 ligi po wygranej z Górnikiem Łęczna. (fot. Resoviacy)
Apklan Resovia przegrała z Górnikiem Łęczna 1-2, choć do 85. minuty prowadziła. Bramkę dla "Pasiaków" zdobył Grzegorz Płatek.

Spotkanie Apklan Resovii z Górnikiem Łęczna rozpoczęło się gry w środku pola. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, ale piłka po strzale Krystiana Wójcika poszybowała nad bramką. W odpowiedzi Adrian Dziubiński trafił wpost w Patryk Rojka

Pod koniec pierwszej części gry mieliśmy lekką przewagę Górnika, ale nic z niej nie wynikało. Ponadto był jeszcze niecelny strzał Rafała Mikulca i po 45 minutach na tablicy wyników było 0-0.

Na początku drugiej połowy również niewiele działo się na boisku. Obie ekipy starały się zdobyć bramkę, ale przede wszystkim nie chciały stracić bramki.

W 72. minucie Grzegorz Płatek wyprowadził Apklan Resovię na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła z piłką minął się bramkarz Górnika i Płatek skierował piłkę do pustej bramki.

Radość "Pasiaków" nie trwała jednak długo. Trzynaście minut później w polu karnym faulowany był Marcin Stromecki. Do "jedenastki" podszedł Paweł Wojciechowski i zdobył bramkę wyrównującą, choć bliski obrony był Wojciech Daniel.

Dwie minuty przed końcem meczu gospodarze zdobyli zwycięską bramkę. Autorem gola, który zapewnił Górnikowi Łęczna trzy "oczka" był Przemysław Baszanak.

0-1 Grzegorz Płatek (72)
1-1 Paweł Wojciechowski (85-rzut karny)
2-1 Przemysław Banaszak (88)