2019-09-07 19:55:11

Starcie na czele III ligi grupy IV na remis. Hutnik Kraków podzielił się punktami z Siarką Tarnobrzeg

(fot.archiwalna)
Hutnik Kraków zremisował na własnym boisku z Siarką Tarnobrzeg 1-1. Goście przez ponad połowę spotkania grali w osłabieniu, ale bramkę wyrównującą zdobyli wtedy, gdy musieli radzić sobie w "dziesiątkę". Kibice zgromadzeni na Suchych Stawach obejrzeli gola "stadiony świata"!

Jego autorem był w osiemnastej minucie Krzysztof Świątek, który kropnął z dwudziestu metrów w samo okienko bramki strzeżonej przez Hieronima Zocha. Sam mecz w pierwszej połowie był wyrównany i przede wszysztkim otwarty. Plany podopiecznym Grzegorza Opalińskiego pokrzyżowała jednak czerwona kartka, którą za dwie żółte obejrzał w 36. minucie Bartłomiej Wiktor.

Hutnik Kraków miał wszystko w swoich rękach, ale wypuścił to już siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Bramkę, po wrzutce z wolnego, zdobył Kacper Józefiak. Przyjezdni skupili się na pilnowaniu korzystnego dla siebie wyniku i pilnowali własnej bramki jak oka w głowie. Ostatecznie Siarka Tarnobrzeg zdołała obronić się przed szybkimi atakami Hutnika i wywalczyła cenny punkt na Suchych Stawach.

Siarka Tarnobrzeg z 14 punktami nadal przewodzi stawce w III lidze grupie IV. Hutnik Kraków, mając na koncie o trzy punkty mniej, jest piąty.

1-0 Krzysztof Świątek (18)
1-1 Kacper Józefiak (52')

Hutnik Kraków: Zając - Janecki (68' Pyciak), Jaklik, Garzeł, Antoniak - Sobala, Reczulski (75' Matysek), Gamrot, Świątek, Linca - Ogar

Siarka Tarnobrzeg: Zoch - Głaz, Józefiak, Duda, Sulkowski - Kargulewicz (82; Fornek), Wiktor, Lenartowski, Janeczko - Gębalski (39' Pyrdek), Ropski