2019-08-31 23:00:56

Stal Stalowa Wola przegrała z Górnikiem Łęczna

Stalówka nie dała rady Górnikowi Łęczna (fot. Radosław Kuśmierz)
Szymon Szydełko nie będzie miło wspominał debiutu na ławce trenerskiej zielono-czarnych. Stalówka przegrała, mimo że do przerwy wygrywała.

Początek spotkania był dość wyrównanym widowiskiem, a obie drużyny rozgrywały piłkę głównie w środku pola. Mecz toczony był w dość dużym upale, choć z czasem to piłkarze Stali Stalowa Wola zaczęli przejmować inicjatywę, lecz nic z tego nie wynikało i dość często wznawiać musiał Patryk Rojek.

Gospodarze nadal sprawiali lepsze wrażenie, jednak często ich strzały były bardzo niecelne. Stalówka jednak nadal atakowała i w końcu w 39. minucie wyszła na prowadzenie. Golkiper Górnika Łęczna wybił piłkę wprost pod nogi Michała Fidziukiewicza, który wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron bardziej aktywni byli przyjezdni, dążąc do wyrównania. Stal dobrze spisywała się w obronie, lecz Górnik nadal był w natarciu. Podopieczni Kamila Kieresia w końcu dopięli swego i w 63. minucie Dawid Dzięgielewski doprowadził do wyrównania.

Stal chciała szybko odzyskać prowadzenie, jednak tak jak w pierwszej połowie jej strzały były bardzo niecelne. Gospodarze byli bardzo czujni w obronie i czekali na błędy Stalówki. W 70. minucie Górnik się w końcu doczekał, dzięki czemu mógł wyprowadzić kontrę, po której Krystian Wójcik dał prowadzenie gościom.

Piłkarze Szymona Szydełko wciąż stwarzali sobie sporą ilość sytuacji, lecz na nic się one zdały, bowiem miejscowi łatwo gubili koncentrację. Efektem tego była bramka na 3-1, a Krystiana Kalinowskiego pokonał Przemysław Banaszak, ustalając wynik meczu.

1-0 Michał Fidziukiewicz (38)
1-1 Dawid Dzięgielewski (63)
1-2 Krystian Wójcik (70)
1-3 Przemysław Banaszak (83)

Stal Stalowa Wola: Kalinowski- Waszkiewicz, Mrozinski, Śpiewak, Sobotka- Michalik (71. Mistrzyk), Jopek (74. Ciepiela), Pietras (67. Stelmach), Plonka Dadok- Fidziukiewicz (66. Zjawiński)

Górnik Łęczna: Rojek – Leandro, Midzierski, Baranowski, Orłowski, Tymosiak (58. Wójcik), Stromecki, Korczakowski (84. Lewandowski), Stasiak (54. Dzięgielewski), Goliński, Wojciechowski (77. Banaszak)

Żółte kartki: Sobotka, Jopek, Mroziński, Mistrzyk - Tymosiak, Banaszak

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)