2019-08-31 22:02:36

Stal Rzeszów przegrała z Widzewem Łódź

Stal Rzeszów przegrała w Łodzi (Fot. Sebastian Szwajkowski)
Podopieczni Janusza Niedźwiedzia przegrali w Sercu Łodzi i po raz drugi w sezonie schodzili pokonani. Jedynego gola dla rzeszowian zdobył były piłkarz Podhala Nowy Targ.

Początek spotkania był wyrównanym widowiskiem i obie drużyny stwarzały sobie dogodne okazje. Pierwszą bardzo groźną okazję piłkarze Stali Rzeszów stworzyli sobie w 12. minucie, a do futbolówki dopadł Damian Kostkowski, były piłkarz Widzewa Łódź, lecz jego uderzenie wybronił Wojciech Pawłowski.

Rzeszowianie nadal starali się zagrażać bramce Widzewa i w 23. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Adrian Ligienza, lecz jego strzał z najwyższym trudem wybronił golkiper łodzian. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i dwie minuty później Stal wyszła na prowadzenie, a do siatki trafił Artur Pląskowski.

Widzew po golu szybko ruszył do odrabiania strat i rozpoczął szturm na bramkę Wiktora Kaczorowskiego, który ostatecznie w 36. minucie skapitulował. Łukasz Kosakiewicz wrzucał piłkę w pole karne, a tam znalazł się Rafał Wolsztyński, który głową pokonał młodego golkipera.

Łodzianie dostali wiatru w żagle i w pierwszej części meczu chcieli zdobyć jeszcze jednego gola, lecz ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron to nadal piłkarze Marcina Kaczmarka byli stroną dominującą.

W 50. minucie Konrad Gutowski uderzył na bramkę rzeszowian i piłka wpadła do siatki, lecz arbiter liniowy bramki ostatecznie nie uznał. Gospodarze nadal byli bardziej aktywni i szukali drugiego trafienia w tym meczu, lecz Stal skutecznie odpierała ataki łodzian.

Miejscowi nadal napierali i w końcu dopięli swego w 68. minucie, a Daniel Mąka skierował piłkę do siatki. Po chwili mogło być już 3-1, jednak pomocnik Widzewa nie wykorzystał podania Marcina Robaka

Ostatnie słowo w tym meczu należało do Widzewa, a konkretnie do snajpera łodzian, który pewnie wykonał jedenastkę i ustalił wynik meczu. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, jednak Christopher Mandiangu nie wykorzystał idealnej okazji w końcówce meczu.

0-1 Artur Pląskowski (25)
1-1 Rafał Wolsztyński (36)
2-1 Daniel Mąka (68)
3-1 Marcin Robak (84-rzut karny)

Widzew Łódź: Pawłowski – Kosakiewicz, Tanżyna, Zieleniecki, Pięczek – Mąka (77. Turzyniecki), Możdżeń (75. Zejdler), Poczobut, Gutowski (90. Kordas) – Wolsztyński (82. Mandiangu) – Robak

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Sierant, Kostkowski, Szeliga (57. Cyfert), Głowacki – Olejarka (70. Szczepanek), Ligienza (68. Goncerz), Reiman, Chromiński (62. Nawrot), Mozler – Pląskowski

Żółte kartki: Robak, Mąka, Kosakiewicz, Pawłowski - Ligienza, Głowacki, Goncerz, Reiman

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)