2019-08-29 08:54:00

Watkem Korona Rzeszów pokonała Start Pruchnik i została nowym liderem 4 ligi podkarpackiej!

Tomasz Walat zdobył kolejnego gola dla Watkem Korony Rzeszów (fot. Radosław Kuśmierz)
Ekipa z Załęża zrealizowała plan i pokonała beniaminka. Podopieczni Michała Szymczaka zostali nowym liderem czwartej ligi.

Watkem Korona Rzeszów w meczu ze Startem Pruchnik chciała szybko wyjść na prowadzenie i to jej się udało bowiem w 11. minucie Jaromir Skiba pokonał pięknym strzałem Mateusza Madejowskiego. Gopodarze odrazu jednak ruszyli do kolejnych ataków.

Podopieczni Przemysława Laska mimo sporej dominacji rzeszowian nie dali sobie wbić drugiej bramki i pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga część meczu doskonale rozpoczęła się dla piłkarzy Michała Szymczaka, a z jedenastu metrów w 55. minucie na 2-0 podwyższył Tomasz Walat.

Beniaminek nie poddawał się i cały czas chciał nawiązać walkę, co mu się po części udało, bowiem w 63. minucie Patryk Parawa zdobył kontaktową bramkę. Rzeszowianie jednak na więcej już Startowi nie pozwolił i więcej goli nie padło.

1-0 Jaromir Skiba (11)
2-0 Tomasz Walat (55-rzut karny)
2-1 Patryk Parawa (63)

Watkem Korona Rzeszów: Pawlus - Gołda, Syvyj, Kocój, Padiasek - Bieniasz (65. Bober), Skiba, Maślany, Przybyło (57. Kuca) - Jędryas, Walat (57. Karwacki)

Start Pruchnik: Madejowski - Parawa (85. Baran), Lasek, Barszczak, Gemra, Jablonskiy, Ziętek, Kochanowicz (68. Jarosz), Bochnak (75. Mikłasz), R. Znamieńczyków, W. Znamieńczyków (85. Kubas)

Sędziował: Artur Szelc (Krosno)