2019-08-25 22:11:53

W końcu jest zwycięstwo! Stal Stalowa Wola pokonała Olimpię Elbląg

(fot.archiwalna, Radek Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola pokonała w wyjazdowym meczu Olimpię Elbląg 1-0. Podopieczni trenera Czesława Palika zanotowali tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie II ligi, mimo że to gospodarze przez większość spotkania byli stroną dominującą.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 14. minucie Michał Fidziukiewicz z rzutu karnego. Ogólnie gra obu zespołów w pierwszej połowie nie porywała - dużo niedokładności, niezdecydowania i nieskuteczności.Olimpia Elbląg zaraz po stracie bramki ruszyła na rywala, aby jak najszybciej odrobić straty, ale akcje paliły na panewce.

W drugiej połowie goście postawili głównie na defensywę, broniąc się przez zmasowanymi atakami Olimpii, którym brakowało jednak ostatnich, najważniejszych podań. Ostatecznie Stal Stalowa Wola utrzymała skromną przewagę i po raz pierwszy w tym sezonie sięgnęła po komplet punktów.

Olimpia Elbląg z dziewięcioma punktami zajmuje szóste miejsce. Stal Stalowa Wola, mając na swoim koncie cztery oczka, plasuje się na szesnastej pozycji.

0-1 Michał Fidziukiewicz 14' - rzut karny

Olimpia Elbląg: Madejski – Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Balewski, Demianiuk, Krasa, Żółądź, Miller, Szuprtyowski, Brychlik

Stal Stalowa Wola: Kalinowski- Waszkiewicz, Mrozinski, Śpiewak, Sobotka- Michalik, Jopek, Pietras, Plonka Dadok- Fidziukiewicz