2019-08-25 09:00:34

Siedemnastolatek bohaterem Hetmana Zamość. Porażka Wólczanki Wólka Pełkińska

(fot.archiwalna)
Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała 1-2 w meczu czwartej kolejki III ligi grupy IV. Podopieczni trenera Marcina Wołowca, grający jako gospodarz w Przeworsku, ulegli beniaminkowi po spotkaniu, w którym niebagatelną rolę odegrał zaledwie siedemnastoletni Bruno Wacławek.

To właśnie ten zawodnik zdobył w 16. minucie bramkę płaskim strzałem po ziemi, dającą prowadzenie przyjezdnym. Niecały kwadrans później było już 0-2, gdy po asyście Wacławka, będącej efektem indywidualnej akcji młodzieżowca, rezultat podwyższył Kamil Oziemczuk. Gospodarze mogli nawiązać kontakt z rywalem jeszcze w pierwszej połowie, ale na sześć minut przed jej końcem z jedenastu metrów nie trafił Mateusz Podstolak.

Wólczanka ambitnie dążyła do odrobienia strat, ale drużynie z Wólki Pełkińskiej tego dnia udało się zdobyć tylko gola honorowego. Jego autorem został na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Wiktor Kłos. Po końcowym gwizdku drużyna Hetmana mogła cieszyć się z drugiego z rzędu zwycięstwa w III lidze grupie IV.

Wólczanka Wólka Pełkińska z pięcioma punktami na koncie plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli. Hetman Zamość z siedmioma punktami jest szósty.

0-1 Bruno Wacławek (16)
0-2 Kamil Oziemczuk (31)
1-2 Wiktor Kłos (87)

Hetman Zamość: Sobieszczyk − Skiba, Żmuda, Kanarek (46 Dudek), Kursa, Buczek, Kycko (88 Olszak), Wacławek (59 Pupeć), Skoczylas (67 Turczyn), Oziemczuk, Myśliwiecki (67 Koszel)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Kubik - Łazarz, Wrona, Basista, Mazurek - Kocur, Olejarka, Podstolak, Kłos - Khorolskyi - Matofij