2019-08-16 22:03:03

PGE Stal Mielec ograła Olimpię Grudziądz

PGE Stal Mielec pokonała Olimpię Grudziądz (fot. archiwum)
Podopieczni Artura Skowronka po dwóch meczach bez wygranej w końcu sięgneli po trzy oczka. Mielczanie mają na swoim koncie siedem punktów.

Od początku spotkania PGE Stal Mielec była stroną dominującą, lecz Olimpia Grudziądz także miała swoje okazje. W 11. minucie dwukrotnie w bramce interweniował Seweryn Kiełpin. Najpierw uderzał Konrad Handzlik, a po chwili dobijał Tiago Alves.

Mielczanie otrząsnęli się i w 20. minucie groźnie na bramkę Jakuba Lemanowicza uderzał Bartosz Nowak, lecz golkiper gości wybił na rzut rożny. Gospodarze nadal groźnie atakowali i w 36. minucie Krystian Getinger uderzył z rzutu wolnego, a piłkę dobił Grzegorz Tomasiewicz.

Podopieczni Artura Skowronka włączyli piąty bieg i jeszcze przed przerwą w sytuacji sam na sam Adrian Paluchowski podwyższył na 2-0. W drugiej odsłonie PGE Stal grała spokojniej i tonowała zapędy grudziądzan.

Dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Seweryn Kiełpin, ratując często mielczan przed utratą gola. W 86. minucie wynik podwyższyć mógł Mateusz Żyro, lecz piłka po jego uderzeniu głową wylądowała obok bramki.

1-0 Grzegorz Tomasiewicz (36)
2-0 Adrian Paluchowski (45)

PGE Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Szymon Stasik, Lukas Bielak, Josip Soljić (84. Maciej Urbańczyk), Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Mateusz Mak (58. Mateusz Żyro), Grzegorz Tomasiewicz, Bartosz Nowak, Andreja Prokić - Adrian Paluchowski (76. Josip Barisic)

Olimpia Grudziądz: Jakub Lemanowicz - Damian Ciechanowski (87. Piotr Janczukowicz), Ivan Ocenas, Ariel Wawszczyk, Remigiusz Szywacz - Tiago Alves, Maciej Kona, Robert Ziętarski (73. Dominik Frelek), Konrad Handzlik, Jakub Łukowski - Omran Haydary (61. Joao Criciuma)

Żółte kartki: Soljic, Bielak - Ocenas, Handzlik, Szywacz

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)